Pomysły na wakacje 2015

Pomysły na wakacje 2015Wakacje, również te zorganizowane przez biuro podróży, nie muszą oznaczać spędzania czasu tylko na plaży lub przy basenie. Jeżeli lubisz spędzać czas aktywnie, to wakacje zaplanuj w miejscu, w którym zlokalizowane są atrakcyjne trasy rowerowe, rezerwując podczas urlopu przynajmniej kilka dni na ich pokonanie.

Zanim zdecydujesz się zarezerwować miejsca noclegowe na wakacje 2015 lub wycieczkę w biurze podróży, sprawdź czy w okolicy znajdują się ciekawe trasy rowerowe. Obecnie wiele hoteli posiada co najmniej kilka rowerów, które mogą być udostępnione gościom, lub potrafi wskazać zaprzyjaźnioną wypożyczalnię sprzętu w pobliżu. Dzięki temu nie musisz troszczyć się o transport własnego roweru i możesz w pełni skupić się na wypoczynku.

Prawdziwym rajem dla wielbicieli kolarstwa górskiego są francuskie Pireneje,  a pokonanie trasy z Luchon do Bajonny będzie prawdziwym wyzwaniem nawet dla doświadczonych kolarzy. Odcinek ten stanowi część trasy słynnego Tour de France i zarazem jeden z jego najbardziej znanych podjazdów, a  prowadzi przez malownicze przełęcze Peyresourde, Aspin, Tourmalet oraz Aubisque.  Trasa przejazdu w większości jest już utwardzona i przystosowana do jazdy rowerem górskim, co stanowi duże ułatwienie, zwłaszcza dla osób o nieco słabszej kondycji. Warto podzielić tą położoną na wysokości 2115 m n.p.n trasę na mniejsze odcinki, aby zbytnio nie forsować organizmu i w pełni nacieszyć oczy niesamowitymi widokami na Pireneje.

Amsterdam jest od lat miastem bardzo przyjaznym rowerzystom, które może pochwalić się rozbudowaną siecią ścieżek rowerowych i bogatą infrastrukturą, pozwalającą na bezpieczne pozostawienie pojazdu w wielu miejscach w holenderskiej stolicy. Jeżeli planujesz wakacje w Holandii, koniecznie przeznacz przynajmniej jeden dzień na zwiedzanie najciekawszych miejsc w Amsterdamie właśnie na rowerze. Podróż możesz zaplanować wzdłuż popularnej, liczącej 42 kilometry trasy, której pokonanie nie powinno Ci zająć więcej niż 4 godziny, o ile oczywiście nie będziesz chciał zatrzymać się na dłużej przy jednej z miejskich atrakcji. Trasa jest doskonale oznaczona za pomocą tabliczek informacyjnych, a rozpoczyna się tuż pod zabytkowym browarem Heinekena położonym przy Stadhouders Kade. Następny przystanek warto zaplanować w okolicy targu ulicznego Albert Cuyp, po drodze podziwiając holenderskie wiatraki oraz malownicze groble, a całą wycieczkę zakończyć w okolicy miejskiego ratusza oraz budynku opery.

Planując rowerowe wakacje weź pod uwagę przede wszystkim własne możliwości i upodobania, starannie dobierając stopień trudności oraz długość wycieczek. Dzięki temu jazda rowerem podczas urlopu będzie prawdziwą przyjemnością.

One thought on “Rowerowe wakacje dla aktywnych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *