Porady dla początkujących rowerzystów

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą na rowerze, często zastanawiają się nad sensem kupowania specjalnej odzieży, zabieraniem ze sobą prowiantu oraz wieloma innymi rzeczami.

Postanowiliśmy więc przygotować zbiór najbardziej przydatnych porad dla początkujących rowerzystów.

Niezbędna odzież i ochrona na rower

Odpowiednio dopasowane spodenki rowerowe zapewnią ochronę przed niechcianymi otarciami, dlatego ich zakup jest w pełni uzasadniony. Nie można również zapominać o najważniejszym, czyli ochronie głowy.

Kask wcale nie musi być drogi, aby zwiększał bezpieczeństwo (warto tylko pamiętać o wybraniu lekkiego i wygodnemu modelu, co przełoży się na większy komfort podczas dłuższych przejażdżek). Warto zabierać ze sobą rękawiczki na ręce, ponieważ w przeciwnym razie po pierwszych wyprawach na pewno pojawią się liczne odciski.

Wyposażenie początkującego rowerzysty

Trudno wyobrazić sobie dłuższą przejażdżkę na rowerze bez okularów, które zapewniają ochronę przed owadami, słońcem i innymi niekorzystnymi czynnikami.

Na drogę należy zabrać również pompkę (szczegóły na temat tego, jak przygotować się do trasy, znajdziesz w jednym z naszych wcześniejszych artykułów) i inne tego typu akcesoria.

Warto oczywiście poczytać lub obejrzeć jakiś film wyjaśniający, w jaki sposób należy korzystać z zestawu naprawczego do kół.

Prowiant na drogę

Bidon lub butelka z wodą w plecaku to absolutne minimum, nawet jeżeli planuje się pokonać niewielki dystans. Do tego dochodzą przekąski chroniące przed nagłym spadkiem energii, takie jak banany, batony energetyczne, orzechy lub nawet zwykłe kanapki.

Podczas upalnych dni lub długiej jazdy należy również uzupełniać elektrolity, dzięki czemu można utrzymać wydajność oraz uniknąć skurczów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *