Jakie słuchawki wybrać do jazdy na rowerze?

Wielu rowerzystów nie wyobraża sobie jazdy bez słuchawek, szczególnie że ulubiona muzyka może pomóc w pokonywaniu długich tras oraz zwiększyć przyjemność z podróżowania rowerem.

Nie można jednak zapominać o tym, że najważniejszym czynnikiem przy wyborze nowych słuchawek na rower powinno być bezpieczeństwo. Oznacza to, że niezależnie od tego, jakie słuchawki się kupi, trzeba w nich przede wszystkim dobrze słyszeć ruch uliczny i sygnały ostrzegawcze.

Popularne rodzaje słuchawek dla rowerzystów

  • Słuchawki douszne – popularny wybór wielu rowerzystów ze względu na niewielką wagę i rozmiar. Odpowiednio dobrane będą praktycznie niewyczuwalne podczas jazdy. Kupując słuchawki douszne z myślą o rowerowych przejażdżkach, warto zdecydować się na model wyposażony w technologię Ambient Sound. Dzięki niej nawet podczas słuchania muzyki można słyszeć wszystkie dźwięki otoczenia, co zwiększa bezpieczeństwo rowerzysty.
  • Słuchawki nauszne – zdecydowanie należy unikać modeli, które całkowicie izolują dźwięki otoczenia. Tego typu słuchawki mogą być droższe, a dodatkowo zabierają więcej miejsca w plecaku.
  • Słuchawki kostne (przewodnictwa kostnego) – najlepsza opcja dla rowerzystów, ponieważ przekazują dźwięk wykorzystująć do tego kości czaszki, co oznacza, że uszy nie są niczym zakryte. Jest to doskonały wybór dla osób, które chcą bezpiecznie podróżować przy ulubionej muzyce, ale jednocześnie zachować pełną świadomość wszystkiego, co dzieje się dookoła.

Istotne parametry i funkcje słuchawek na rower

Idealne słuchawki dla rowerzysty powinny być również wodoodporne oraz zapewnić przynajmniej 6 godzin czasu pracy na jednym ładowaniu. Nie warto natomiast skupiać się na takich funkcjach jak aktywna redukcja szumów (ANC), ponieważ izoluje ona użytkownika od otoczenia, co nie powinno mieć miejsca podczas poruszania się po drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *