Jak wybrać spodenki rowerowe?

Jedną z rzeczy, która pozwala odróżnić amatorów od doświadczonych rowerzystów, jest ich strój.

O ile “niedzielni” rowerzyści często nie przykładają uwagi do tego, w czym jeżdżą, to doświadczone osoby doskonale wiedzą, jak ważny jest wybór odpowiedniego stroju, a w szczególności spodenek rowerowych.

W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci wybrać odpowiednie spodenki na rower, abyś mógł cieszyć się komfortem i wygodą. W tym miejscu warto również podkreślić, że zakup takich spodenek jest w pełni uzasadniony, ponieważ ich dodatkową funkcją jest ochrona przed otarciami.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie spodenek rowerowych?

Najważniejsze czynniki, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze nowych spodenek, prezentują się następująco:

  • materiał – spodenki powinny być wykonane z oddychającego i elastycznego materiału, czego świetnym przykładem jest lycra.
    dopasowanie do sylwetki – spodenki nie mogą być za luźne ani za obcisłe. Z tego powodu czasami trzeba przetestować kilka różnych modeli, aby trafić w końcu na te z idealnym krojem.
  • długość spodenek – w tej kwestii można kierować się własnymi preferencjami, przy czym, jeżeli ktoś zamierza jeździć również podczas chłodniejszych dni, warto rozważyć zakup dwóch par o różnej długości.
  • wkładka – wkładka w spodenkach powinna być na tyle gruba, aby zapewniała amortyzację podczas jazdy.

Czy pod spodenki rowerowe należy zakładać majtki?

Dla niektórych czytelników odpowiedź na to pytanie może wydawać się oczywista, ale na wszelki wypadek warto to podkreślić: pod spodenki rowerowe nie zaleca się zakładania majtek, ponieważ zwiększają one ryzyko otarć i obniżają komfort podczas jazdy.

One thought on “Jak wybrać spodenki rowerowe?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *