Niezbędnik rowerzysty: co warto zabierać na długie przejażdżki?

Długie przejażdżki rowerowe pozwalają poprawić kondycję i odkryć ciekawe miejsca, a do tego są świetnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Należy jednak się do nich odpowiednio przygotować, aby można było cieszyć się podróżą nawet w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji.

Przykładem może być zgubienie trasy, odczuwalny spadek energii czy nawet przebicie opony. Jak się przed tym zabezpieczyć? Wbrew pozorom wystarczy spakować do plecaka kilka podstawowych rzeczy.

Awaryjny zestaw naprawczy do roweru

W zależności od jakości wykonania, zestawy naprawcze można kupić w cenach zaczynających się od około 40 nawet do 120 złotych. Zawierają one wszystko, co jest potrzebne, aby można było samodzielnie naprawić uszkodzoną oponę.

Zapasy na drogę

Niezależnie od tego, czy ktoś planuje pokonać trasę o długości 5, 15 czy nawet 15 kilometrów, zawsze warto mieć ze sobą wodę. Odpowiednie nawodnienie jest szczególnie istotne na długich trasach, podobnie jak możliwość zapewnienia organizmowi dodatkowej energii. W tym celu warto mieć pod ręką jeden lub dwa batony energetyczne.

Starannie zaplanowana trasa

Przy długich przejażdżkach planowanie trasy to podstawa, aby można było sprawnie dotrzeć do celu. Zawsze jednak istnieje ryzyko, że ktoś się zgubi w nieznanym terenie. W takich sytuacjach przydaje się naładowany smartfon z aktualnymi mapami lub dedykowana nawigacja rowerowa.

Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze?

Warto również przypomnieć o absolutnych podstawach, czyli kasku i odzieży odblaskowej, szczególnie że nigdy nie da się przewidzieć, kiedy okażą się potrzebne i przyczynią do uratowania zdrowia, a nawet życia rowerzysty.

One thought on “Niezbędnik rowerzysty: co warto zabierać na długie przejażdżki?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *