Szlak rowerowy EuroVelo 10 w województwie pomorskim

Po zestawieniu obejmującym najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce przyszedł czas na województwo pomorskie. Tym razem jednak nie będzie to zbiór kilku propozycji, a szczegółowy opis szlaku EuroVelo 10, który zdecydowanie zasługuje na szczególną uwagę.

Szlak rowerowy EuroVelo 10 wcześniej znany był pod nazwą R10 i prowadzi wzdłuż Morza Bałtyckiego. Dzięki inwestycjom zrealizowanym przez kilka nadmorskich gmin wybrane odcinki trasy zyskały nową nawierzchnię. Dodatkowo trasa została w kilku miejscach zmieniona, aby poprawić komfort rowerzystów.

Przebieg zmienionej trasy EuroVelo 10

EuroVelo 10 to jedna z najpopularniejszych tras rowerowych w Polsce, która przyciąga zarówno doświadczonych rowerzystów, jak i amatorów oraz rodziny z dziećmi. Dzięki wspomnianej zmianie obejmującej niektóre fragmenty trasy jest ona obecnie nieco mniej emocjonująca, ale za to łatwiejsza do pokonania i zdaniem wielu rowerzystów przyjemniejsza.

Warto również zauważyć, że rowerzyści korzystający z EuroVelo 10 mogą liczyć na warunki, które nie odstają od najlepszych zagranicznych szlaków rowerowych.

Atrakcje czekające na trasie

Podróżując EuroVelo 10, można przeżyć niezapomnianą przygodę i podziwiać piękne widoki, szczególnie że na trasie lub w jej pobliżu znajdują się między innymi Mierzeja Helska, Słowiński Park Narodowy, Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane.

Jeżeli natomiast chodzi o miejscowości, które można zobaczyć podczas przejażdżki, to są to między innymi Ustka, Łeba, Dębki, Gdynia, Gdańsk oraz Elbląg.

To wszystko sprawia, że jest to bardzo popularna trasa rowerowa, która każdego roku przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku z całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *