zakłady bukmacherskie

 

Jeszcze do niedawna w Polsce dominowało przekonanie, że jeśli już obstawiasz wyniki meczy, to robisz to, aby wygrać i zarobić. To podejście się jednak zmienia i całkiem spora część z nas zakłady bukmacherskie traktuje raczej w kategoriach zabawy, aniżeli sposobu na zarabianie pieniędzy. Niezależnie od powodu, który kieruje naszymi wyborami, warto zatroszczyć się o to, aby grać legalnie. 

Pieniądze czy zabawa?

W zachodniej części Europy zdecydowanie dominuje pogląd, że zakłady bukmacherskie to po prostu dobra forma rozrywki. Szczególnie w przypadku dużych imprez sportowych, takich jak zakończone niedawno Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Tego typu wydarzenia sprzyjają obstawianiu, co było widać także w Polsce. Ruch w zakładach bukmacherskich zdecydowanie się wzmógł. Gracze aktywizujący się w takich szczególnych okresach traktują jednak zakłady wyłącznie w kategoriach zabawy, rozrywki czy po prostu dodatkowego “smaczku” sportowych rozgrywek. Wśród graczy jest dużo studentów, ludzi młodych, o średnich zarobkach. Obstawia się z kolei najchętniej rozgrywki piłki nożnej, potem tenisa, siatkówki, koszykówki i boksu.

Są jednak i tacy, którzy bukmacherkę traktują jako sposób na zdobycie przynajmniej dodatkowych środków do miesięcznego budżetu. W większości przypadku to osoby, które na zakładach zjadły już zęby i dopracowały się określonego systemu obstawiania, rozumieją zależności kursowe i wiedzą przede wszystkim, jaki meczów lepiej nie obstawiać. A są to właśnie przede wszystkim te najpopularniejsze, medialne, które zachęcają sporą część amatorów do udziału we wspólnej zabawie. Tego typu ruchy powodują dynamiczne zmiany kursów, nad którymi ciężko zapanować. Regularne obstawianie meczy ligowych, mniejszych rozgrywek, wydaje się więc bardziej opłacalne. Do tego jednak potrzebna jest wiedza. Na zakładach bukmacherskich nigdy nie zarobi ten, który nie śledzi na poważnie zmagań w danej dziedzinie sportu.

Przede wszystkim bezpiecznie

To podstawa udziału w zakładach bukmacherskich, niezależnie od tego, czy traktujemy je jako rozrywkę czy sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Od kwietnia 2017 roku w Polsce obowiązuje znowelizowana wersja ustawy hazardowej, która bardzo precyzyjnie określa warunki legalnego działania zakładów bukmacherskich. Są to przede wszystkim zakłady zarejestrowane w Polsce i tutaj odprowadzające podatki. Każdy inny bukmacher, bez polskiej licencji, powinien tracić na listę stron on-line, które operatorzy internetowi mają obowiązek blokować. Aktualnie, zgodę na działalność w Polsce posiada siedem firm bukmacherskich: LVbet, forBET, Totolotek, STS, Fortuna, Milenium oraz eToto. Zanim zaczniemy grać, warto więc pamiętać o tym, aby wybrać legalnego bukmachera

 

28 thoughts on “Zabawa czy sposób na zarabianie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *