kartony

Zmiana mieszkania na większe, wyprowadzka za miasto czy emigracja na stałe wiążą się z koniecznością przewiezienia wielu rzeczy z jednego miejsca na drugie. Większość Polaków posiada jedynie zwykłe samochody osobowe, przez co przetransportowanie dużych sprzętów AGD czy mebli jest trudne lub niemożliwe. W takiej sytuacji niezbędne jest skorzystanie z pomocy firmy przeprowadzkowej. Jak się do tego przygotować?

 

Rzeczy, które zabiera się ze sobą

 

Przeprowadzka to niemałe wyzwanie logistyczne, gdyż zwykle zabiera się ze sobą wiele sprzętów, mebli oraz dziesiątki kartonów z ubraniami, rzeczami osobistymi i innymi przedmiotami. Jedynie studenci zamieszkujący czasowo w akademikach lub na stancjach posiadają niewiele rzeczy. Rodzina z dwójką dzieci czy też małżeństwo z długim stażem mają mnóstwo przedmiotów, bez których nie wyobrażają sobie rozpoczynania życia w nowym mieszkaniu.

 

Przed przeprowadzką powinno się określić, ile rzeczy i jakiego rodzaju ma się do zabrania ze sobą. Firmy, które organizują przeprowadzki krajowe Warszawa lub przeprowadzki międzynarodowe Wrocław, dostarczają kartony i inne akcesoria niezbędne do bezpiecznego i wygodne zapakowania przedmiotów. Jeżeli zaznaczy się, jakich pudeł i w jakiej liczbie potrzebuje się, firma przeprowadzkowa dostarczy je wcześniej, dzięki czemu spakowanie się będzie łatwiejsze. Dodatkowo można poprosić o dostarczenie akcesoriów takich jak taśmy klejące czy folia bąbelkowa, które pomogą zamknąć i zabezpieczyć wszystkie kartony.

 

Ile trwa przeprowadzka?

 

Jeżeli organizuje się przeprowadzkę na własną rękę, często trwa ona przez wiele dni. Jeśli przeprowadzi krajowe Warszawa lub przeprowadzki międzynarodowe Wrocław są organizowane przez profesjonalną firmę, zazwyczaj wszystkie przedmioty, meble i sprzęty przewozi się w nowe miejsce w ciągu jednego dnia. Całe przedsięwzięcie wraz z pakowaniem i rozpakowywaniem kartonów zajmuje maksymalnie tydzień, jeżeli przeprowadzkę zamawia liczna rodzina, która przenosi się na drugi kraniec Polski lub poza granice kraju.

 

Aby przeprowadzka była sprawniejsza, warto wcześniej przemyśleć, w jaki sposób zapakuje się wszystkie rzeczy. Najpotrzebniejsze przedmioty powinno się umieścić w jednym kartonie, by od razu po dotarciu do nowego lokum rozpakować kubki, talerze, sztućce i ubrania na kilka najbliższych dni. Każdy karton bądź torba powinny być dokładnie opisane, aby pozostawić je w odpowiedniej części domu i wypakować, gdy zajdzie taka potrzeba. Przykładowo, ubrania dla całej rodziny na inną porę roku, można pozostawić w kartonie nawet do momentu zmiany pogody.

13 thoughts on “Jak przygotować się do przeprowadzki?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *