Jeśli kochacie Państwo aktywny wypoczynek i wyprawy rowerowe, a do tego wybieracie się do Krakowa, ten tekst jest właśnie dla Was. Czy można połączyć jazdę rowerem ze zwiedzaniem historycznego miasta? Czy są w Krakowie przewodnicy, którzy podejmą się „oprowadzania” grupy na rowerach? No i wreszcie, czy, aby zwiedzać Kraków rowerem, trzeba mieć własny pojazd ze sobą? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć!
Przewodnik po Krakowie i rower
Ofertę zwiedzania Krakowa z przewodnikiem na rowerze znajdziecie Państwo na na naszej stronie internetowej. Zespół Kraków Zwiedzanie to młodzi, pełni pasji ludzie otwarci na przeróżne pomysły na wyprawy po Krakowie i okolicach. Chętnie pomogą w zaplanowaniu idealnej trasy zwiedzania, a potem wybiorą się z Wami na niesamowitą eskapadę. Co z rowerem? Kraków Zwiedzanie chętnie zajmie się w Waszym imieniu kwestią wynajęcia pojazdu (cena wynajęcia roweru wynosi ok. 8 zł za godzinę lub 40 zł za całą dobę). A kiedy mamy już pojazd, plan i przewodnika, pozostaje tylko ruszyć na szlak. Możliwe jest zarówno rowerowe zwiedzanie historycznego centrum Krakowa, jak i wycieczka w dalsze okolice – pięknych tras nie brakuje, o czym poniżej.
Szlaki idealne dla fanów rowerowego zwiedzania
Trasa, od której warto zacząć zwiedzanie Krakowa, wiedzie przez Stare Miasto, Wawel, Kazimierz i Podgórze. Poruszając się szybciej niż podczas pieszej wycieczki, możemy dość dokładnie zwiedzić wszystkie te dzielnice w ciągu jednej wyprawy. Zwiedzanie rowerowe nie zakłada braku możliwości zwiedzania wnętrz zabytkowych obiektów. Rowery w każdej chwili można przypiąć w przeznaczonym do tego miejscu.
Podczas tej wycieczki będziecie Państwo mieli okazję poznać najdawniejsze dzieje miasta, jego rozwój urbanistyczny, zobaczyć miejsca i obiekty o wyjątkowym znaczeniu historyczno-artystycznym (w tym oczywiście wizytówki Krakowa – Barbakan i Bramę Floriańską, kościół Mariacki, Sukiennice, Katedrę i Zamek na Wawelu). Spod Wawelu na Kazimierz przejechać można malowniczo ulokowaną wzdłuż bulwarów wiślanych ścieżką rowerową. Na Kazimierzu zwiedzanie rozpoczyna się od kościoła i klasztoru na Skałce, a następnie przejażdżka odbywa się szlakiem, na którym znajdują się średniowieczne kościoły św. Katarzyny i Bożego Ciała. Zwiedzanie kwartału żydowskiego to wyjątkowe spotkanie z historią i kulturą krakowskich Żydów osiedlonych tu już w XV stuleciu. Wspaniałe bożnice i kilkusetletni cmentarz to zespół o wyjątkowym znaczeniu w skali kontynentu! Wyprawa na Podgórze to nie tylko okazja, aby podziwiać piękną zabudowę jednej z bardziej urokliwych dzielnic Krakowa, ale przede wszystkim sposobność, aby odwiedzić teren dawnego getta i usytuowane tu miejsca pamięci. Krótko mówiąc, wyprawa, którą proponujemy to podróż przez 1000 lat historii Krakowa z jej najbardziej wzniosłymi i najbardziej tragicznymi momentami.
Jeśli znacie już Państwo miejsca, o których napisaliśmy powyżej, przewodnik po Krakowie może Was zabrać na magiczną wyprawę w rejony nieco mniej znane, a mające wiele do zaoferowania. Polecamy choćby wycieczkę do Tyńca – gdzie od tysiąca lat góruje nad Wisłą benedyktyńskie opactwo. Wyprawy do Nowej Huty, Ojcowskiego Parku Narodowego lub wycieczka szlakiem krakowskich kopców to tylko kilka propozycji!
Jak Państwo widzą, dobry przewodnik po Krakowie ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko piesze wycieczki. Przekonajcie się o tym, odwiedzając Przewodnik po Krakowie.
Zawsze marzyło mi się zwiedzić Kraków na rowerze, może kiedyś się spełni 🙂