Amsterdam - jazda na rowerze, city break

Amsterdam - jazda na rowerze, city breakW czasach, kiedy pracujemy coraz dłużej i coraz intensywniej, a na dwutygodniowy urlop możemy pozwolić sobie zazwyczaj tylko raz do roku, warto poszukać alternatywy. W trakcie roku nawet krótki, kilkudniowy wyjazd w celu zwiedzenia innego, ciekawego miasta, czyli popularny city break, pozwoli zregenerować siły i nabrać energii do dalszej pracy.

City break w Amsterdamie: jak zaplanować podróż?

Na city break warto wybrać Amsterdam, czyli jedną z europejskich stolic, do których można szybko dostać się, kupując bilety na loty w tanich liniach lotniczych. Niedrogie loty w dogodnych, także około weekendowych terminach, można znaleźć na portalu sky4fly.net, na którym dostępne są oferty różnych przewoźników. Planując kilkudniowy wypad, warto zarezerwować noclegi na portalu booking.com, na którym można znaleźć zarówno niskobudżetowe hostele jak i luksusowe apartamenty.

Amsterdam: prawdziwy raj dla rowerzystów

Amsterdam to miasto znane z tego, że od wielu lat sprzyja rowerzystom. Wielu turystów uważa, że rower to najszybszy i najtańszy sposób na zwiedzenie tego pięknego miasta. W mieście funkcjonują liczne punkty, w których już za kilka euro dziennie możemy wypożyczyć rower, który ułatwi przemieszczanie się po Amsterdamie i odkrywanie jego uroków. Przejażdżkę warto zacząć jedną z najbardziej znanych ulic, czyli Damrak, poświęcając chwilę na zwiedzenie Beurs van Berlage- gmachu starej giełdy, w której obecnie mieści się siedziba Holenderskiej Orkiestry Filharmonicznej oraz funkcjonuje Berlage Museum. Następnym przystankiem powinien być obowiązkowo plac Dam, przy którym położony jest Pałac Królewski z XVII wieku oraz Nieuwe Kerk: jeden z największych i zarazem najpiękniejszych kościołów w całej Holandii. W okolicy placu Dam położone jest także sławne Muzeum Woskowych Figur Madame Tussaud: obowiązkowy punkt na mapie każdej, nawet najkrótszej, wycieczki do Amsterdamu.

Rowerowa wycieczka wzdłuż malowniczych kanałów w Amsterdamie

Wielbiciele jednośladów w Amsterdamie poczują się jak ryba w wodzie, między innymi za sprawą dużej ilości bezpiecznych ścieżek rowerowych, wytyczonych wzdłuż większości ulic oraz malowniczych kanałów, których sieć przecina całe miasto. Warto przejechać się jednym z mostów- w Amsterdam jest ich ponad 1200- a także zatrzymać się w parku Vondelpark. Vondelpark to ogromny, ponad 45-hektarowy park, w którym można pojeździć na rowerze, spotkać się z przyjaciółmi lub zwiedzić muzeum filmu: obowiązkowe dla każdego kinomana.

Planując city break w Amsterdamie warto pamiętać o zabraniu ze sobą wygodnego obuwia i stroju, dzięki któremu zwiedzanie miasta na rowerze będzie komfortowe, a wrażenia ze zwiedzania tego wyjątkowego miasta: niezapomniane.

One thought on “Amsterdam rowerem, czyli weekendowy city break dla każdego”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *