Latarnia morska "Stawa Myny"w winoujciu,Polska

Latarnia morska "Stawa Myny"w winoujciu,PolskaŚwinoujście należy do miast, których przedstawiać nie trzeba. Niemal każdy z nas kojarzy port i jego nadmorskie położenie. Tłumy turystów, którzy każdego roku latem chętnie odwiedzają to miasto są najlepszym dowodem na to, że można tu spędzić znakomity urlop. Jednak Świnoujście zdecydowanie zasługuje na uwagę również poza sezonem, a jego atrakcje nie kończą się na plaży. Oto 4 powody, dlaczego warto odwiedzić to miasto.

Zdrowy klimat

Świnoujście znane jest z najszerszej w Polsce plaży. Dobroczynne działanie morskiej bryzy najlepiej jest testować w czasie porannych spacerów brzegiem morza. Kto wybierze się do Świnoujścia o tej porze, będzie zaskoczony, jaki spokój i przestrzeń panuje na tłocznych zazwyczaj latem nabrzeżach. Nadmorskie inhalacje to świetny sposób, by pooddychać jodem i wzmocnić odporność przed kapryśnym przedwiośniem.

Świetna baza wypadowa

Świnoujście jest znakomitą bazą wypadową, by zwiedzić różne interesujące miejsca za naszą zachodnią granicą, zwłaszcza jeśli wybierzemy się nad morze samochodem. Zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy znajdują się np.: przygraniczna wioska rybacka Kamminke, przystanek Mellenthin, Termy Bałtyckie Usedom, wystawa modeli samolotów i makiet lotnisk na lotnisku w Heringsdorfie, czy Zagroda Żubrów w niemieckiej miejscowości Prätenow na wyspie Uznam.

Na tropie morskich atrakcji

Każdy, komu bliskie sercu morskie klimaty nie będzie rozczarowany pobytem w Świnoujściu. Do zwiedzania zaprasza port jachtowy, który może pomieścić aż 400 statków. Tu znajduje się też jedna z największych w Europie latarni morskich, a także Muzeum Rybołówstwa z ponad 20-letnią piranią i bogatym zbiorem okazów morskiej flory i fauny.

Relaks i SPA

Apartamenty w Świnoujściu oferują wszystko, czego można oczekiwać od wysokiej klasy noclegów. Spokój, ciszę, dobre wyżywienie, komfortowo urządzone pokoje, odnowione, nowoczesne budynki. W Willi Atena można wynająć kwatery w Świnoujściu nad samym morzem i skorzystać dodatkowo z ciekawej oferty kosmetycznej. Połączenie pobytu zwiedzania z mini odnową biologiczną przynosi bardzo dobre rezultaty. Goście chwalą sobie dostępność domowego spa, gdzie nie wychodząc z hotelu można skorzystać z masaży, sauny, borowiny. Już nawet pojedyncze zabiegi pozwalają poczuć się lepiej i poprawiają kondycję skóry – mówi Renata Rybak z Willa Atena w Świnoujściu.

Powodów do odwiedzenia Świnoujścia można znaleźć znacznie więcej. Ciekawe zabytki, liczne restauracje, parki, ścieżki rowerowe zachęcają do aktywnego wypoczynku, a oferta spa zapewnia pełny relaks i efektywny wypoczynek. Zalety pobytu w Świnoujściu nie podlegają dyskusji. Jedynym problemem może być długość wypadu. Goście wyjeżdżając często podkreślają, że weekend to zdecydowanie zbyt krótko, by nacieszyć się miastem i klimatem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *