Przegląd najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce - Małopolska

W ostatnich latach standard polskich tras rowerowych zdecydowanie się poprawił, dzięki czemu dorównuje innym europejskim krajom.

Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na taką formę odkrywania nowych miejsc połączoną z pokonywaniem długich dystansów. Prezentujemy dwie najciekawsze trasy, które czekają na odkrycie w województwie małopolskim: Velo Dunajec i Szlak wokół Tatr.

Velo Dunajec – najpiękniejsza trasa w Polsce

Zaczynająca się pod Tatrami trasa Velo Dunajec jeszcze przed ukończeniem określana była mianem najpiękniejszej trasy w całej Polsce. Meta znajduje się nad Wisłą pod Tarnowem, dzięki czemu podczas przejażdżki można zobaczyć między innymi Nowy Targ, Jezioro Czorsztyńskie oraz Pieniński Przełom Dunajca.

Ciekawą atrakcją są również specjalne mosty rowerowe znajdujące się w pobliżu Dunajca i Popradu. Dużą zaletą tej trasy jest to, że jest ona praktycznie całkowicie oddzielona od ruchu samochodowego.

Szlak wokół Tatr

Dzięki współpracy polsko-słowackiej powstał Szlak wokół Tatr, czy jeden z pierwszych dużych projektów rowerowych w kraju. Jest to idealny wybór dla osób, które wymagające trasy składające się z górskich odcinków. Wysoki poziom trudności z pewnością wynagrodzą wspaniałe widoki gór.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że chociaż polska część trasy przebiega głównie po spokojnych szosach i drogach rowerowych, to część Słowacka wymaga jazdy po uczęszczanych drogach.

Czy miałeś już okazję korzystać z naszych propozycji najlepszych tras w województwie małopolskim? A może nie zgadzasz się z takim zestawieniem i uważasz, że inna trasa powinna się znaleźć na tej liście?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *