Narzędzia do roweru, które warto mieć przy zawsze sobie

Niezależnie od tego, czy ktoś korzysta z roweru na co dzień, czy jeździ sporadycznie, zawsze musi liczyć się z ryzykiem wystąpienia awarii. Większość z nich można na szczęście usunąć samodzielnie, o ile ma się przy sobie odpowiednie narzędzia.

Jeżeli więc chcesz mieć pewność, że niezależnie od takich sytuacji dotrzesz bezpiecznie do celu, warto pomyśleć o przygotowaniu zestawu narzędzi rowerowych i wożeniu go w sakwie lub plecaku.

Pompka do roweru i dwie zapasowe dętki

Jest to absolutne minimum, które każdy rowerzysta powinien mieć pod ręką. Wiele osób popełnia jednak błąd i wozi tylko jedną dętkę. Lepiej od razu zabezpieczyć się i mieć możliwość naprawienia dwóch kół, szczególnie że nie zajmuje to wiele miejsca. Jeżeli chodzi o pompkę do roweru, można pomyśleć o modelu na naboje CO2 (w takim przypadku trzeba zabrać również nabój), co zdecydowanie skróci czas pompowania.

W celu przeprowadzenia sprawnej wymiany dętki w trasie przydadzą się również dwie łyżki do opon, odpowiednie klucze (o ile są potrzebne do odkręcenia koła) oraz rękawiczki robocze, które nie tylko ochronią ręce, ale również poprawią chwyt.

Trytytki, mocna taśma i wielofunkcyjny scyzoryk

Trytyrki oraz mocna taśma są na tyle uniwersalne, że z pewnością pozwolą na tymczasowe przeprowadzenie drobnych napraw. Wielofunkcyjny scyzoryk powinien mieć w sobie śrubokręt, nóż i inne popularne funkcje.

Spinka do łańcucha, skuwacz i szmatka

Nie można również zapominać o akcesoriach, które w razie potrzeby pozwolą naprawić łańcuch w rowerze. Na szczęście wystarczą do tego jedynie odpowiednio dobrana spinka (kompatybilna z liczbą biegów w rowerze), skuwacz do łańcucha oraz szmatka, która pozwoli przetrzeć i oczyścić łańcuch przed zamontowaniem spinki.

W miarę możliwości warto również mieć pod ręką smar lub wosk, aby po zakończeniu naprawy nasmarować łańcuch przed wyruszeniem w dalszą drogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *