rower

Okulary to bardzo popularne akcesorium dla kolarzy. Wielu miłośników jazdy na rowerze nie wyobraża sobie uprawiania tego sportu bez odpowiednio dobranego sprzętu dobrej jakości. Jak wybrać dobre okulary rowerowe? Jaki rodzaj okularów rowerowych kupić? Pomaga nam Ekspert ze sklepu rowerowego w Katowicach. Powstała lista – dziesięć złotych zasad, jakie pozwolą nabyć Ci wytrzymały produkt dobrej jakości.

Przy wyborze funkcjonalnych okularów rowerowych warto udać się do dobrego sklepu. W takim miejscu doświadczony doradca pomoże nam w dokonaniu wyboru. Należy pamiętać, że model polecany przez kolegę czy koleżankę może okazać się dla nas nieodpowiedni. Różnimy się anatomicznie i należy zwrócić na to dużą uwagę, nie bać się przymierzać i zadawać dociekliwych pytań. Tylko pełnowartościowy, dobrze dobrany sprzęt będzie nam służył jak należy.

Wygodne okulary rowerowe kluczem do bezpiecznej jazdy

Na pierwszym miejscu należy zwrócić uwagę na wygodę w użytkowaniu danych okularów. Dobrze wybrać sklep, który oferuje szeroki wybór okularów rowerowych, im bliżej naszego miejsca zamieszkania tym lepiej np. mieszkając w Katowicach wpiszmy w wyszukiwarkę sklep z rowerami Katowice. Dobór okularów jest zbliżony do wyboru kasku – bez przymierzania lepiej ich nie kupować.

Filtry okularów rowerowych chroniące przed szkodliwym promieniowaniem

Kolejny ważny punkt to szkła: ich filtr oraz właściwości. Postawcie na sprzęt, który ochroni wasze oczy na szkodliwe promieniowanie UVA UVB oraz UVC. Ochronę taką gwarantują szkła z filtrem V400. Ciekawym dodatkiem mogą okazać się szkła fotochromatyczne. Ich działanie polega na tym, że szkła w zależności od tego, ile promieniowania UV pada na nie, te rozjaśniają się lub przyciemniają.

Okulary rowerowe podnoszące komfort jazdy w gorszych warunkach pogodowych

Dla osób, którym podczas jazdy rowerem przeszkadzają wszelkiego typu odblaski polecamy modele wyposażone w soczewki z polaryzacją. Dzięki nim oczy wolniej ulegają zmęczeniu oraz poprawia się kontrast obrazu. Parowanie szkieł może zdecydowanie utrudnić jazdę rowerem. W krytycznej sytuacji zagrozi bezpieczeństwu na drodze. Istnieją okulary wyposażone w nowoczesne systemy, które zdecydowanie redukują efekt parujących szkieł.

Post został napisany w oparciu o wiedzę ekspertów sklepu www.bikeatelier.pl.

4 thoughts on “Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów rowerowych?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *