opaska-samozaciskowa

opaska-samozaciskowa


O konieczności używania odblasków mówi się od wielu miesięcy. Kampanie społeczne i apele znanych ludzi promujących zdrowy i bezpieczny tryb życia odnoszą skutek. Coraz więcej z nas dba o zakładanie np.: kamizelki odblaskowej po zmroku. Na rynku gadżetów odblaskowych wciąż pojawiają się nowe, oryginalne i przydatne produkty. Jednym z nich jest opaska samozaciskowa.

Wszystkie gadżety odblaskowe pełnią podobną funkcję. Mają poprawić naszą widoczność na drodze. Ich wybór jest tak duży, że każdy może wśród nich znaleźć produkt, który w pełni odpowiada potrzebom praktycznym, jak i wymaganiom estetycznym. Kupując odblaski z własnym nadrukiem – a takie zamówienia również są bez problemu realizowane przez producentów odblasków – można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Nie tylko zadbać o bezpieczeństwo, ale i zyskać gadżet, który można traktować jako dodatkowy nośnik reklamowy, czy pomoc w identyfikacji wizualnej firmy. Dla osób prywatnych taki odblask z własnym logo to również sposób na wyróżnienie się z tłumu i podkreślenie swojego indywidualnego stylu.

Opaski samozaciskowe – z przepisami za pan brat

Noszenie odblasków nie jest jednak tylko efektem mody czy chęci wyróżnienia się. Konieczność noszenia odblasków warunkują przepisy o ruchu drogowym, a ich nieprzestrzeganie może skończyć się mandatem. Z tego powodu poruszając się po zmroku w terenie niezabudowanym dobrze mieć pod ręką jakiś gadżet odblaskowy. Idealnie sprawdza się tu opaska samozaciskowa, która pasuje na rękaw, kostkę, ale równie dobrze można ją nosić na plecaku, czy zawiesić na ramę od roweru. – Odblaski samozaciskowe są zupełnie niekłopotliwe. Zupełnie się ich nie czuje, ale świetnie spełniają swoją funkcję. Bardzo poprawiają widoczność na drodze, a bezpieczeństwo własne i najbliższych powinno być dla nas priorytetem. – dodaje Aneta Niciak z firmy KANDO PLUS.

Opaski odblaskowe – duże znaczenie tego gadżetu

Opaska odblaskowa jest bardzo poręczna. Wykonuje się ją z blaszki samozaciskowej, która jest laminowana folią pryzmatyczną i zwija się samodzielnie, gdy opaska nie jest używana. Powstający w takiej sytuacji rulonik jest tak lekki i mały, że bez problemu można go schować w kieszeni lub torebce, wyciągnąć i założyć zawsze, gdy konieczne jest poprawienie swojej widoczności na drodze. – Opaskę ostrzegawczą warto mieć na sobie na spacerze, podczas jazdy rowerem, motocyklu, joggingu, spaceru, a także np.: stojąc, czy idąc do przystanku autobusowego. O opasce samozaciskowej nie powinni zapominać również narciarze czy snowboardziści. – wyjaśnia A. Niciak (odblaski24.com.pl).

Naprawdę warto poświęcić chwilę, by kupić odblaski. Można to nawet zrobić przez internet nie ruszając się z domu. Jesień i zimna to trudny okres dla kierowców, bo szybko zapadający zmierzch, ubrani na ciemno piesi, złe warunki atmosferyczne nie poprawiają widoczności na drodze. Taki mały i niedrogi gadżet odblaskowy jak opaska samozaciskowa może naprawdę uratować nasze zdrowie i życie.

10 thoughts on “Opaski samozaciskowe – gadżet, który przydaje się w wielu sytuacjach”
  1. Miszkam na Wsi, i używam tej opaski, po to by auta mnie widziały, jak wracam w nocy z pracy, bo niestety nie widać mnie bo nie mam oświetlone, więc musze to mieć założone. Dobry gadżet nie tylko dla aktywnych 🙂

  2. Dzięki tego typu rozwiązaniom ludzie nie tylko dbają o swoje bezpieczeństwo, ale także sprawiają, że najmłodsi nabierają pozytywnych nawyków już od początku swojej przygody z przemieszczaniem się po drogach publicznych w drodze do szkoły czy podczas spacerów wieczorem.

  3. Mieszkam na wsi, więc mam kilkanaście takich odblaskowych opasek i jak wracam wieczorami do domu, to jestem nimi obklejony od stóp do głowy 😀

  4. Taką opaskę nie tylko powinien każdy mieć, ale i z niej korzystać! Czasem są rozdawane w szkołach na prelekcjach, ale co z tego jeśli wiele osób, w ogóle nie myśli o ich założeniu przy wieczornej aktywności. Taka opaska może niekiedy uratować życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *