white-737190_640

Moda na rowery sprawiła, że zmienia się cała rzeczywistość wokół nas. W miastach powstają ścieżki rowerowe, widzimy coraz więcej sklepów rowerowych i miejsc, gdzie możemy przypiąć jednoślady. Amatorzy kolarstwa ciągle stają jednak przed nowymi wyzwaniami. Dużym problemem jest… brak dobrych miejsc do przechowywania roweru.

Piwnica lub balkon?

Najczęściej rowery trzymamy w piwnicach lub po prostu w mieszkaniu. Tego typu rozwiązanie jest dobre, jednakże tylko w niewielu przypadkach. Musimy mieć bowiem na uwadze fakt, że rowery – a szczególnie te miejskie – są ciężkie i wnoszenie je na ósme piętro to prawdziwa katorga. Wielu rowerzystów ma ochotę zrezygnować z dojazdów jednośladem, jeśli rano trzeba się spieszyć a sił na znoszenie maszyny brak. Przypinanie roweru pod blokiem linką mija się z celem. Niestety, w Polsce grasuje sporo złodziejów, którzy tylko czekają na okazję, by rozmontować rower i sprzedać go w częściach.

Dobrym wyjściem jest trzymanie roweru w piwnicy. Z drugiej jednak strony codzienne wyciąganie go z brudnego pomieszczenia jest niepraktyczne i bardzo niewygodne. Przecież nie będziesz przebierać się specjalnie po to, by wyciągnąć rower, na szybko ściągać w domu odzież wierzchnią, a potem biegiem wracać do przypiętego pod blokiem jednośladu.

Garaże blaszane – coraz bardziej popularne

Co ciekawe, wraz z modą na rowery powróciła moda na montowanie garaży blaszanych. Nie powinno to szczególnie dziwić zważywszy na fakt, że blaszaki są tanie, łatwo je zamontować, dobrze się prezentują oraz skutecznie zabezpieczają sprzęty przed kradzieżą. Garaż blaszany znajduje się na tym samym poziomie co ulica, dlatego wprowadzenie do niego roweru nie powinno sprawić żadnej trudności. Ponadto blaszaki łatwo zamontować. Wiele firm produkujących tego typu garaże, w tym CGT umożliwia podanie dokładnych wymiarów schowka. Zamówiony garaż nie musi mieć dużych rozmiarów. Jeżeli klient wyrazi takie życzenie, może być po prostu małym, dobrze zabezpieczonym magazynem, osłaniającym sprzęty przed mrozem, deszczem, wiatrem i – przede wszystkim! – kradzieżą.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że współczesne garaże metalowe są o wiele mocniejsze niż te z lat 90. Dzisiaj do ich produkcji wykorzystuje się mocną blachę ocynkowaną, która nie koroduje i dobrze radzi sobie ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W blaszakach wmontowane są także antywłamaniowe zamki. Dzisiejsze garaże blaszane są na tyle dobrze zabezpieczone, że często korzysta się z nich na budowach – pracownicy chowają do nich na noc sprzęty i materiały budowlane.

Sprawdź garaż – blaszak na CGT.

3 thoughts on “Garaże blaszane dla rowerów – czy warto inwestować w tego typu konstrukcje?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *