rower

Niektórzy z nas nie potrafią wyobrazić sobie życia bez jazdy na dwóch kółkach. Jazda na rowerze daje poczucie wolności i niezależności. Jeżdżąc na rowerze, możemy nie tylko skutecznie przemieszczać się po mieście i omijać uciążliwe korki na drodze. Możemy również rozwijać w sobie pasję i poczuć adrenalinę, wybierając trudniejsze trasy. Jaki rower sprawdzi się do bardziej wyczynowej weekendowej jazdy po górzystym terenie?

 

Jakie rowery wybrać do kolarstwa górskiego?

Około 1500 złotych to absolutne minimum, które musimy wydać na rower o ramie aluminiowej. W tej cenie możemy kupić rower, który – w miarę pojawienia się w naszym budżecie oszczędności – będziemy mogli samodzielnie ulepszać, wymieniając jego części na bardziej specjalistyczne. Jeśli chodzi o najpopularniejszych producentów rowerów górskich, należy wymienić marki takie jak: Giant, Cube, Trek, Cross, Romet, Specialized, Scott oraz Orbea.

Jednym z ciekawszych rowerów jest Enduro Cross Moon. Lekkie wytrzymałe koła, dobry napęd z karbonową korbą – to ważne elementy tego egzemplarza. Spotkać go można na niemal wszystkich zawodach. Jego cena sięgająca kilku tysięcy złotych może jednak odstraszyć wiele osób.

Tańszym rozwiązaniem do ścigania się w maratonach, choć wciąż niedostępnym dla wielu  uwagi na wysoką cenę,  jest Cross Level R9. Rower jest odpowiedni do ścigania się w trudniejszym, bardziej górzystym terenie. Może być pierwszym rowerem dla osoby rozpoczynającej swoją przygodę z maratonem.

Inną opcją może być rower Trek z karbonową ramą, idealny do ścigania się w maratonach. Warto pochwalić go za dynamikę i lekkość oraz wytrzymałą, sztywną ramę.

 

Diabeł tkwi w szczegółach. Rama Dartmoor Hornet – najważniejsze zalety

Dobrym wyborem do roweru kupionego z przeznaczeniem na bardziej odważną jazdę jest rama Dartmoor Hornet. Jej zaletą jest niska waga wynikająca m.in. z zastosowania aluminium, wysoka jakość i świetny stosunek wagi do ceny. Ponadto, rama Dartmoor Hornet dobrze znosi zmienne warunki pogodowe oraz – za sprawą swojej sztywności – zapewnia stabilność także podczas podjazdów.

Zaletą ramy jest także odporność na warunki pogodowe. Aluminium – dzięki swojej sztywności – zapewnia stabilność podczas podjazdów. Nie można też zapominać o jej atrakcyjnym designie, utrzymanym w czarnej matowej wersji kolorystycznej z połyskującymi napisami. Do wyboru jest również rama w kolorze czerwieni, a także odcień czerni z zielonymi naklejkami.

Rama dartmoor hornet jest do kupienia w sklepie internetowym https://biketopia.pl/produkt/rama-dartmoor-hornet/.

6 thoughts on “Wybieramy rower dla miłośnika dwóch kółek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *