Rowery profesjonalne i jako hobby

Rowery profesjonalne i jako hobby

Mapa Polski powoli dostosowuje się do sposobu życia współczesnych ludzi. Szczególnie w miastach ilość ścieżek rowerowych, które na dodatek są przemyślane i dobrze zrobione, jest coraz większa. Być może też to wpływa na fakt, że dwa kółka stają się coraz bardziej popularną aktywnością, której nie ogranicza wiek, małe dzieci, a nawet zwierzęta. Rowery stały się nie tylko synonimem dbania o zdrowie i środowisko naturalne, ale również pewnego rodzaju modą. Oprócz miejskich modeli mamy bardzo specjalistyczny sprzęt dla profesjonalistów. Obok rowerów średniej klasy mamy dość drogie profesjonalne egzemplarze wykorzystujące najnowszą wiedzę o ergonomii, materiałach i technice jazdy. Każdy znajdzie coś idealnego dla siebie, dostosowanego do ścieżek, jakimi się porusza, stylu jazdy i oczywiście możliwości.

Jazda musi sprawiać przyjemność

To podobno jedna z rzeczy, których się nie zapomina. Z perspektywy miłośników rowerów to ten rodzaj aktywności, który wciąga, pozwala poznać nieznane tereny i poczuć niesamowitą symbiozę z naturą. To dwa kółka pozwolą nam dotrzeć dalej niż własne nogi, a z drugiej strony dają możliwość poznania takich miejsc, do których nie dojechalibyśmy samochodem.

Powodów, by przesiąść się na rower, jest całkiem sporo. Ale wszystkie one mieszczą się w jednym zdaniu – to nam się po prostu opłaca. Nawet, jeśli zainwestujemy w bardzo profesjonalny rower, dopasujemy go do swojego trybu jazdy i możliwości, dokupimy wszystkie dodatki i akcesoria, to radość z jazdy jest nie do podważenia. Co najważniejsze, takie przemyślane zakupy to inwestycja w siebie – w zdrowie, samopoczucie i nowe znajomości niezależnie, czy nasza aktywność jest amatorska czy też profesjonalna.

W całym szeregu różnego rodzaju rowerów, kasków, koszulek termoaktywnych i butów można się pogubić. Fachowe doradztwo ludzi, którzy ten sport kochają i najlepsze światowe marki to gwarancja najlepszego z możliwych wyborów.

Oszczędzaj czas!

Szczególnie w ruchu miejskim warto zamienić samochód na rower. Dzięki temu nigdy nie będziemy stali w korku, ani też nie będziemy mieli problemów z zaparkowaniem. O każdej porze dojedziemy tam, gdzie chcemy, nie uzależniając się od rozkładu jazdy autobusów. Dzięki temu nie podróżujemy w tłumie, narażając się na nie zawsze przyjemne zapachy lub ryzyko jakiejś infekcji. Poza tym rower jest zawsze gotowy do jazdy – kiedy tylko chcemy, wsiadamy i jedziemy praktycznie tam, gdzie mamy ochotę.

Zadbaj o zdrowie!

Rower, jak każda aktywność szczególnie na świeżym powietrzu, to ukłon w stronę zdrowia. Dzięki temu dbamy o kręgosłup, podnosimy sprawność serca i wzmacniamy mięśnie nóg. Tym samym rower to idealny pomysł na zrzucenie kilku kilogramów i poprawę kondycji. Jeśli o zdrowiu mowa, to trzeba pamiętać, że bezwzględnie trzeba jeździć w kasku. Dobry, przewiewny sprzęt może nam uratować i życie, i zdrowie.

Zacieśniaj więzi!

Pomimo tego że mogłoby się wydawać, że rower to bycie samemu ze sobą, to jednak jest to ten rodzaj aktywności, który pozwala poznać wiele nowych osób, co najważniejsze takich, które tak jak my wybierają aktywność a nie bierność. Takie znajomości ze ścieżek rowerowych łatwo przenoszą się na organizowanie rajdów czy zawodów.

Dbaj o środowisko!

To nie tylko kwestia mody, lecz styl życia, który stawia na ekologię, myślenie, co zostawimy kolejnym pokoleniom, bo działalność człowieka jest dla przyrody bardzo degradująca. Zazwyczaj osoby wybierające rower podchodzą bardziej świadomie do żywienia czy też sposobów spędzania wolnego czasu. Warto zaznaczyć, że to właśnie jeden z nielicznych środków transportu, który nie wydziela spalin, nie zatruwa środowiska, nie wpływa na miejski hałas, a nam samym pozwala poruszać się poza najbardziej zatłoczonymi arteriami.

Oszczędzaj! Pieniądze!

Fakt, rower to inwestycja. Na profesjonalny jednoślad można wydać nawet kilka tysięcy złotych. Takie modele z górnej półki znajdziemy na www.drerowery.pl. Są to najlepsze rowery dedykowane osobom, które z jazdy (czy tej po ścieżkach czy w terenie) zamierzają czerpać prawdziwą radość. Amatorzy na początek przygody często wybierają rowery używane lub modele w przedziale cenowym do 1000 złotych. Za takie pieniądze można kupić całkiem przyzwoity jednoślad. Pomimo tego wydatku i kosztu niezbędnych dodatków rower nas nic nie kosztuje. Nie musimy tankować, kupować ubezpieczenia (choć jest to dobry pomysł, by zabezpieczyć się przed kradzieżą), ani płacić za parking ani miejsce postojowe. Kosztami mogą być konieczne serwisowania i naprawy, ale w porównaniu z tymi wydanymi na samochód to jest to promil w domowym budżecie. Poza tym oszczędzamy na biletach komunikacji miejskiej i wizytach u lekarza.

One thought on “Rowery profesjonalne i jako hobby”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *