Urlop na rowerze

Urlop na rowerze

Bardzo często wyjeżdżając na urlop zabieramy ze sobą rowery by móc aktywnie wypoczywać. Niesamowitą przygodą są wyprawy po dolinach, górskich szlakach, lasach gdzie często można napotkać jakieś przeszkody.

Organizowane są wyścigi, rajdy. Taki rodzaj aktywności daje mnóstwo pozytywnej energii, radości. A i kondycja ulega poprawie.

Ci, którzy wybierają jazdę na rowerze po terenach innych niż tylko ścieżki rowerowe, szosy czy polne ścieżki wiedzą, że nie trudno jest o wypadek, gdy na trasie pojawiają się różne przeszkody. Czasem są to wystające konary drzew, zwalone pnie, głazy, kamienie, koleiny, czy nierówności często ukryte pod niepozornie wyglądającymi kałużami. Łatwo wtedy o upadek, czasem kończący się poważnym uszkodzeniem sprzętu oraz kontuzjami rowerzysty.

Przykrych skutków finansowych po wypadkach można uniknąć w odpowiedni sposób się zabezpieczając. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią polisę. Szczególnie polecane jest ubezpieczenie rowerzysty. Może być one bardzo przydatne w różnych sytuacjach, zwłaszcza kiedy zdarzy się wypadek podczas którego wyrządzimy krzywdę osobie trzeciej, bądź sami ucierpimy na skutek wypadku.

Do wyboru mamy z reguły kilka wariantów ubezpieczenia: podstawowy bądź rozszerzony. Czym się one różnią? Najczęściej wysokością sumy ubezpieczenia jak również jej podlimitami. Wybierając ubezpieczenie zaznaczamy również zakres terytorialny czy wybieramy się jedynie na wycieczkę rowerową po kraju czy zamierzamy na przykład podróżować po innych Krajach Unii Europejskiej.

Co może zawierać ubezpieczenie rowerzysty?

Może to być zadośćuczynienie w sytuacji trwałego uszczerbku na zdrowiu w efekcie nieszczęśliwego wypadku. Jak również pokrycie roszczeń skierowanych przez osoby trzecie, które zostały poszkodowane z naszej winy. Ubezpieczenie może również pokrywać koszty leczenia podczas wycieczek zagranicznych jak również koszty rehabilitacji na terenie Polski. Możemy liczyć również na zwrot kosztów wymiany bądź naprawy roweru który został zniszczony w wyniku wypadku.

Warto zdecydować się na pakiet łączący powyższe elementy. Pakiet ubezpieczeniowy rowerzysty jest tak skomponowany, aby zapewniał jak najlepszą ochronę. Jak w przypadku każdego innego ubezpieczenia istnieją pewne wyłączenia, które zwalniają firmy ubezpieczeniowe od wypłaty odszkodowania. Są to następujące sytuacje:

  • kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu, narkotyków bądź innych środków odurzających.

  • wyrządzenie szkody osobom bliskim ubezpieczonego,

  • szkoda będąca wynikiem umyślnego działania jakim jest bójka.

Więcej szczegółowych informacje na temat wyłączeń oraz inne przydatne informacje można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia czyli OWU. Należy się z nimi zapoznać jeszcze przed podpisaniem umowy.

Ubezpieczenie rowerzysty jest niezwykle korzystne, pozwala spokojnie podróżować. Ponadto jego zaletą jest to, iż osoba kierująca rowerem wcale nie musi być jego właścicielem- wystarczy, że go użytkuje.

Ubezpieczenie rowerzysty jest idealnym rozwiązaniem dla osoby ceniącej spokój i bezpieczeństwo. Podróżowanie z taką ochroną daje dużo więcej radości. Nie musisz biegać po ubezpieczycielach aby wykupić taki pakiet. Wystarczy wejść na stronę nrnf.pl i postępować z zawartymi tam wskazówkami. Strona jest w pełni bezpieczna i umożliwia wykupienie ubezpieczenia oszczędzając sporo cennego czasu.

5 thoughts on “Urlop na rowerze? Idealny sposób na aktywny wypoczynek!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *