Rowerzyści z niecierpliwością czekają na piękną i słoneczną pogodę, dzięki której będą mogli wreszcie wybrać się na krajoznawczą wycieczkę. Polska to, jak wiadomo, przepiękny kraj, który jest bogaty w liczne trasy rowerowe, którymi warto wybrać się na nieco dłuższą wycieczkę, np. na cały weekend. Decydując się jednak na taki wypad należy wszystko bardzo dokładnie przemyśleć, przeanalizować, a także w odpowiedni sposób zorganizować. Gdzie warto się wybrać na rowerową wycieczkę, aby spędzić ciekawie czas, podziwiając przepiękne widoki? Dzięki 5 poniższym propozycjom każda wycieczka z pewnością będzie należała do udanych.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Jeśli chodzi o wycieczki rowerowe to Jura Krakowsko-Częstochowska jest jednym z ciekawszych miejsc na mapie Polski, do którego warto się wybrać, chcąc spędzić ciekawie czas. Największą atrakcją tego niezwykłego miejsca są oczywiście liczne zamki, jaskinie oraz skały, jednak rowerzystom powinny przypaść do gustu liczne wzniesienia, dzięki którym mogą wybrać się na bardzo interesującą wyprawę.

Bory Tucholskie

Kolejną bardzo ciekawą z punktu widzenia każdego rowerzysty propozycją są Bory Tucholskie, które mają do zaoferowania bardzo dobrze oznakowane szlaki rowerowe prowadzące zarówno przez lasy, jak i asfaltowe drogi. Na trasie szlaków można podziwiać nie tylko ciekawe zabytki lokalnej architektury, ale również przepiękne lasy, na których terenie można nie tylko odpocząć, wsłuchując się w szum drzew i śpiew ptaków, ale również zaczerpnąć odrobiny świeżego powietrza.

Rowerem po górach

Górzyste tereny są wprost idealne dla amatorów jazdy na rowerze, ponieważ liczne wzniesienia umożliwiają przeżycie prawdziwej przygody życia. W którym kierunku warto się jednak wybrać? Ciekawą propozycją mogą być np. Tatry, które są dosyć wymagającymi górami. Kilka dosyć ciekawych ścieżek znajduje się w okolicach Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz Doliny Chochołowskiej, jednak w miejscach tych należy wykazać się dosyć sporymi umiejętnościami. Oprócz Tatr interesujące są również Pieniny, które również mają do zaoferowania wiele interesujących ścieżek.

Mazury

Jeden z najpiękniejszych regionów w całej Polsce, czyli Mazury to kolejna bardzo ciekawa propozycja oferująca kilka zarówno ciekawych, jak i dosyć prostych tras. Zdecydowana większość szlaków przebiega wzdłuż miejscowych jezior, nad którymi można na chwilę zatrzymać się, aby odpocząć i zaczerpnąć odrobiny powietrza. Zarówno trasy wzdłuż jeziora Mamry czy Gołdopiwo, jak i szlaki prowadzące przez mazurskie miasta powinny przypaść do gustu nie tylko profesjonalistom, ale i amatorom jazdy na rowerze.

Rowerem wzdłuż Bałtyku

Ostatnią interesującą propozycją jest wycieczka rowerowa wzdłuż polskiego nabrzeża, które również ma do zaoferowania kilka niezwykle ciekawych tras. Poświęcając nieco więcej czasu, można bez problemu w kilka dni objechać całą północną część Polski, gdyż jedynie w taki sposób możliwe będzie poznanie całego piękna nadmorskich miejscowości. Taka wycieczka z pewnością będzie wyczerpująca, jednak umożliwi sprawdzenie posiadanych umiejętności oraz kondycji.

Własny rower czy wypożyczony na miejscu?

Przy dalszych wyprawach stoimy przy dylematem – czy wziąć swój własny rower, czy skorzystać ze sprzętu już na miejscu. Tutaj istotne jest, jaki planujemy kilometraż i po jak bardzo wymagającym terenie. Rowery, które oferują wypożyczalnie będą przydatne na krótkich, utwardzonych trasach, jednak często nie nadają się na dłuższe, czy bardziej wymagające trasy. W takich przypadkach najlepiej rower zabrać ze sobą. Istnieje kilka sposobów transportu roweru: po złożeniu tylnych siedzeń w samochodzie – dostępny w prawie każdym samochodzie, jednak mało wygodny. Bardziej komfortowe są bagażniki rowerowe: bagażniki na hak lub bagażniki dachowe. W ten sposób solidnie zamocujemy rower, dzięki czemu nie musimy się martwić podczas podróży o bezpieczeństwo roweru i swoje. A na miejscu będziemy się cieszyć samymi pozytywnymi wrażeniami z jazdy.

One thought on “5 pomysłów na rowerowy wypady po Polsce”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *