Rowerem z dzieckiem. Fotelik czy przyczepka?

Coraz więcej osób troszczy się o środowisko naturalne. Rosnąca świadomość tego, jak destrukcyjny wpływ na naszą planetę ma wiele podejmowanych przez właściwie wszystkich działań, skłania do tego, by rezygnować z dotychczasowych przyzwyczajeń.

  • Przyczepka rowerowa do wożenia dziecka – zalety
  • Fotelik rowerowy dla dziecka. Kiedy warto go wybrać?

Jednym z wyrazów takich działań jest z całą pewnością przesiadka z samochodu na rower. Warto się na nią zdecydować nie tylko w trosce o naturę, ale też fakt, że w ten sposób dbamy o własne zdrowie. Tym bardziej, że w ten sposób możemy nawet przewozić dzieci.

Fotelik rowerowy dla dziecka. Kiedy warto go wybrać?

Fotelik rowerowy dla dziecka. Kiedy warto go wybrać?Najprostszym i przez wiele lat najpopularniejszym rozwiązaniem pozwalającym na przewożenie dziecka na rowerze jest fotelik. Zajmuje on niewiele miejsca i jest stosunkowo lekki. Niestety ma też wady – pozwala na przewożenie tylko jednej pociechy, obniża stabilność roweru oraz obciąża koło oraz tylny trójkąt ramy.

Przyczepka rowerowa do wożenia dziecka – zalety

Przyczepka jest natomiast droższa, ale zapewnia stabilną jazdą i nie obciąża dodatkowo roweru. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż wiele dostępnych na rynku modeli pozwala na przewożenie dwójki dzieci.

11 thoughts on “Rowerem z dzieckiem. Fotelik czy przyczepka?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *