Ochraniacze na rower na łokcie i kolana – bezpieczeństwo i komfort dla twardzieli

Ochraniacze na rower na łokcie i kolana to patent na bezpieczeństwo podczas pokonywania hopek na MTB oraz podczas przygód enduro. Ochraniacze rowerowe zapewniają komfort i bezpieczeństwo naszych stawów nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Takie ochraniacze to także element konieczny dla zwolenników BMX-ów.

  1. Ochraniacze na rower na łokcie i kolana – dla kogo?
  2. Ochraniacze rowerowe – komfort jazdy.

Jazda na rowerze MTB,  wydaniu enduro czy też BMX to dużo adrenaliny, ale także dużo niebezpieczeństw. Dlatego też oprócz obowiązkowego kasku, każdy pasjonat ekstremalnej jazdy na rowerze powinien chronić swoje stawy i najbardziej narażone na kontuzje części ciała, zakładając odpowiednie ochraniacze. Dzięki nim ryzyko kontuzji zostaje zminimalizowane, a tym samym – nie zaistnieje potrzeba przerwy w treningach wynikająca z tzw. dojścia do siebie. A przecież stały trening jest w rowerowych zmaganiach kluczowy. Dlatego ochraniacze na rower na łokcie oraz ochraniacze na rower na kolana to nie wymysł dla mięczaków, ale dla wszystkich tych, którzy chcą budować formę przez cykliczne i nieprzerwane treningi.

 

Ochraniacze na rower na łokcie i kolana – dla kogo?

Ochraniacze na rower na łokcie i kolana to niezbędne wyposażenie dla każdego, kto podczas jazdy na rowerze mierzy się ze stromymi zjazdami usianymi kamieniami, kładkami czy błotnistymi hopkami (MTB czy też bardziej wymagające enduro). To także niezbędne akcesoria dla zwolenników sztuczek na BMX-ach – jazdy po rampie czy w stylu dirt (skakanie z jednej hopki na drugą). Jednym zdaniem: ochraniacze na rower na łokcie i kolana są potrzebne tym, którym pokonywany teren stawia wysokie wymagania. Wszystkie wymienione wyżej odmiany kolarstwa to duża przyjemność, ale również duże ryzyko. A to ostatnie trzeba zminimalizować – wtedy wprost proporcjonalnie wzrośnie radość z jazdy i będzie ona procesem ciągłym nieprzerwanym tygodniami leczenia ewentualnych uszkodzeń ciała.

Ochraniacze rowerowe – komfort jazdy

Ochraniacze rowerowe najwyższej klasy to ochraniacze zapewniające pełen komfort użytkowania. Po pierwsze nie mogą one krępować ruchów – zwłaszcza ochraniacze na rower na łokcie i ochraniacze na rower na kolana. A to dlatego, że swoboda ruchów stawów: łokciowego i kolanowego, jest niezbędna do odpowiedniego balansu ciałem podczas pokonywania wymagających nierówności terenu. Poza tym ochraniacze rowerowe muszą być wykonane z materiałów przyjaznych dla skóry (minimalizowanie obtarć) i zapewniających odpowiednią wentylację. Ważne jest też to, by były wytrzymałe – tylko wtedy w starciu na przykład z kamienistym podłożem spełnią należycie swoją funkcję.

Ochraniacze na rower na łokcie i kolana najwyższej jakości to wyposażenie, które świadczy o tym, że do swojej pasji podchodzimy profesjonalnie.

 

15 thoughts on “Ochraniacze na rower na łokcie i kolana – bezpieczeństwo i komfort dla twardzieli”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *