sunglasses-1534893_640

Rower, kask, rękawice to podstawowe, ale nie wszystkie elementy wyposażenia rowerzysty. Lato ze swoją ciepłą pogodą wymusza zakupienie dodatkowych elementów, które nie tylko zwiększają komfort jazdy, ale czynią ją zwyczajnie bezpieczniejszą.

W lato ruszamy się znacznie więcej, angażując się w rodzaje aktywności, których musieliśmy sobie odmawiać z rozmaitych przyczyn w poprzednich miesiącach. Do najczęściej wybieranych wśród ludzi w każdym wieku należy rower. Co roku liczba jednośladów poruszających się po drogach rowerowych oraz ścieżkach leśnych rośnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się również jazdy bardziej wyczynowe – młodzi ludzie nastawieni proaktywnie coraz rzadziej wyobrażają sobie dzień bez przejechania minimum kilkudziesięciu kilometrów.

Przykładem produktów niezbędnych rowerzystom oprócz podstawowej ochrony są okulary przeciwsłoneczne skierowane na rower. Wydawać by się mogło, że przyciemniane szkła to element prozaiczny i każdy rodzaj sprawdzi się w przypadku jazdy na rowerze. Może i tak o ile udajemy się dość blisko do sklepu z wiklinowym koszykiem po zakupy. Jednak jeśli planuje się poważne treningi to profesjonalizm powinien być tutaj podstawą na każdym kroku – co tyczy się wybrania sprzętu. Nie chodzi tu oczywiście o „porywanie się z motyką na słońce” i kupienie okularów przeciwsłonecznych za kilkaset złotych, jest to opcja jak najbardziej dostępna jednak skalowanie kosztów pozwala na równomierne rozłożenie wydatków między wszystkie elementy.

Więcej, nowocześniej, wydajniej

Okulary przeciwsłoneczne na rower to swego rodzaju świat sam w sobie. Już po kilku minutach przeglądania istniejących ofert człowiek zaczyna się orientować jak bardzo technologia poszła do przodu i jak bardzo „zwykłe” produkty potrafią stanowić zróżnicowane małe techniczne cuda.

Nowoczesne materiały, mocowania, antyrefleksy, matowe pokrycia oraz wiele, wiele innych. Okulary przeciwsłoneczne Ray Ban na rower w zależności od potrzeb oraz wymiaru zakładanej jazdy będą prezentowały sobą zupełnie innych zakres funkcji. Nie są to zwykłe, standardowe okulary przeciwsłoneczne zdjęte z wieszaka w galerii handlowej lub kupione przy wejściu na plaże, czy jezioro. Okulary dla rowerzystów w okresie letnim są niezbędne, każdy odbywający długie trasy zarówno wzdłuż dróg krajowych jak i po ścieżkach leśnych doskonale wie, że chwila nieuwagi spowodowana prześwitującym słońcem (tak jak w przypadku prowadzenia samochodu) może zadecydować o wypadku. Chociaż rower ma znacznie krótszą drogę hamowania niż samochód to ryzyko dotkliwej kontuzji w skutek nieuwagi jest tu znacznie większe. Jeżdżący wyczynowo po lasach rowerzyści lub biorący udział w różnorodnych zawodach traktują okulary przeciwsłoneczne nie jako potencjalny dodatek, lecz integralne narzędzie w ich sportowym wyposażeniu.

Jadąc z góry z dużą prędkością zbierając na gałki oczne okoliczne małe żyjątka nie należy do perspektyw wyjątkowo zachęcających. Okulary przeciwsłoneczne na rower w postaci gogli lub też mocowanych paskiem ułatwia osiąganie swoich treningowych założeń czyniąc jazdę o wiele bardziej komfortową oraz zwyczajnie bezpieczniejszą.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Soczewki24.pl specjalizującej się w szkłach kontaktowych i okularach.

6 thoughts on “Okulary rowerowe w lato”
  1. Ja mam okulary Bianchi, z uniwersalnym przeznaczeniem, do jazdy MTB, spining, oraz jazdy latem. Polecam, trochę kosztują, ale niewątpliwie lepiej jest takie mieć.

  2. Okulary nie musza być typowo specjalne rowerowe moim zdaniem, ja jeżdżę w przeciwsłonecznych latem, a są fajne dopasowane do twarzy 🙂
    Więc chyba kwestia gustu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *