Dla wielu osób zima oznacza koniec okresu rowerowego. Za oknem coraz szybciej pojawia się ciemność, a niskie temperatury również nie zachęcają do wychodzenia z domu. Jeśli nie jesteś w stanie się przełamać, zainwestuj w trenażer. Takie zastępstwo pozwoli skutecznie symulować różne warunki rzeczywistej trasy.

Trenażer to rodzaj specjalnego stelaża, na którym można stabilnie ustawić rower. Po odpowiednim usytuowaniu dotychczasowy sprzęt wykorzystuje się tak jak rower stacjonarny – treningowy. Na rynku dostępne są różnego typu trenażery: od najprostszych, rolkowych, działających na zasadzie wytworzonego oporu po bardziej skomplikowane.

Jak zamontować rower do trenażera?

Wszystko zależy od modelu trenażera, jednak umocowanie roweru nie jest skomplikowane. Przy modelu magnetycznym wystarczy ustawić sprzęt tak, by tylne koło znalazło się pomiędzy uchwytami urządzenia. W wielu przypadkach nie potrzeba żadnych narzędzi. Docisk reguluje się za pomocą integralnej śruby z zaciskiem. Przy trenażerach elektromagnetycznych trzeba dodatkowo zamocować dołączoną kasetę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *