Jazda na rowerze to nie tylko wyprawy w teren. Jeśli więc potrzebujesz modelu przeznaczonego przede wszystkim do poruszania się po mieście, również i takie jednoślady znajdziesz w portfolio producentów.
Popularne rowery miejskie pod względem konstrukcyjnym najczęściej przypominają klasyczne holenderki. Taka budowa wiąże się jednak z kilkoma ograniczeniami. Szybka jazda jest na nich raczej niemożliwa. Większy jest ciężar roweru, a pokonanie bardziej stromych wzniesień niejednokrotnie sprawia ogromne trudności.

Indywidualne dobranie

Wybierając rower do jazdy po mieście, należy więc skupić się na indywidualnych potrzebach. Zastanów się, jaka droga cię czeka i dopasuj do niej dostępne w rowerze przełożenia: trzy tarcze z przodu i szeroki zakres na kasecie z reguły umożliwiają pokonanie wzniesień i osiągnięcie satysfakcjonującej prędkości na płaskich odcinkach.
Dobierz akcesoria. Prawdopodobnie bagażnik i sakwy rowerowe będą tym, co przyda się w twoim codziennym funkcjonowaniu. Rower miejski powinien być przede wszystkim komfortowy i bezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *