Z pewnością większość osób o tym nie wie, ale Tajwańska Merida to obok Gianta jedna z najpopularniejszych w Polsce marek rowerów zagranicznych, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Wiele osób decydując się na zakup nowego roweru zastanawia się, czy rowery merida są warte zakupu? Odpowiedź na to pytanie nie należy do najtrudniejszych.

czy-warto-kupic-rower-meridaBiorąc pod uwagę fakt, iż rowery tej marki są niezwykle popularne i posiadają coraz większą liczbę pozytywnych recenzji i komentarzy, to można śmiało stwierdzić, iż z pewnością są warte zakupu. Należy jednak mieć świadomość tego, iż producenci wypuszczają czasem kolekcje, które nie przypadają zbytnio do gustu klientom, jednak ma to swoje wyjaśnienie. Otóż obecnie konkurencja na rynku jest tak duża, że producenci, aby się wybić, zaczynają stosować różne technologie, które przyciągają do siebie klientów. Jednak nie zawsze takie pomysły sprawdzają się tak, jak życzyliby sobie tego nie tylko producenci, ale również klienci. Z tego też względu decydując się na zakup konkretnego modelu warto najpierw poczytać opinie na jego temat i ewentualnie przetestować go, żeby później nie żałować zakupu. Jednak jeśli chodzi o rowery marki Merida to są one nie tylko dostępne w dosyć przystępnych cenach, ale również charakteryzują się bardzo dobrym wykonaniem, co doceniane jest przez wielu ekspertów oraz rowerzystów.

Kolekcja 2016. Który rower warto zakupić?

Pod koniec zeszłego roku marka zaprezentowała kolekcję, która została stworzona przede wszystkim po to, aby jak najlepiej pomóc realizować plany klientów. Oczywiście podstawą tej kolekcji są rowery górskie, a największą nowością jest rower Ninty-Six najpopularniejszego jak dotąd ścigacza. Dosyć istotny dla wielu rowerzystów jest przede wszystkim fakt, iż kinematyka tego modelu została doprowadzona do perfekcji, a sam rower jest niesłychanie lekki i gotowy na osiągnięcie wysokich prędkości.

Jeśli chodzi o rowery z pełnym zawieszeniem, to firma oferuje również trzy inne modele, a mianowicie One-Sixty, One-Forty oraz One-Twenty. Pierwszy z nich to odnowiona wersja z 2015 roku, która została wzbogacona o nowe udoskonalenia takie jak np. obręcze, które są przystosowane do bezdętkowych opon. Drugi model sprawdza się idealnie na zjazdach, podjazdach oraz ścieżkach. Oprócz tego możliwy jest wybór pomiędzy napędami 1x i 2x, dzięki czemu można dobrać wersję, która będzie idealnie dostosowana do osobistych potrzeb. Natomiast jeśli chodzi o ostatnią propozycję, to nadaje się ona zarówno na długie trasy, jak i na szybkie ścieżki.

Modele Big.Nine i Big.Seven

Dosyć istotną pozycję w kolekcji firmy zajmują dwa powyższe modele, które bez wątpienia stanowią jedne z najbardziej utytułowanych rowerów na świecie. Obydwa modele zostały oczywiście nieznacznie zmienione poprzez dodanie ulepszonego wyposażenia, co z pewnością zostanie docenione przez wielu rowerzystów.

Juliet 7

To propozycja dla pań, która dzięki zastosowaniu nowej geometrii ram zapewnia dużo większą pewność na trasie, a do tego posiada bardziej sportowy wygląd, co dla wielu kobiet ma bardzo duże znaczenie.

Rowery szosowe

Jeśli chodzi natomiast o rowery szosowe, to na uwagę zasługuje przede wszystkim nowa Scultura, gdyż jest najlepszą szosówką w historii całej firmy. Dzięki temu, że poprawiono w niej parametry aerodynamiki, a także udoskonalono inne ważne elementy to z pewnością wato rozważyć możliwość jej zakupu, gdyż jest to jeden z lepszych modeli na całym rynku.

Jak widać firma Merida posiada w swojej ofercie rowery dostosowane dla każdego a dzięki pozytywnym opiniom z pewnością warto zainwestować w zakup jednego z jej modeli.

5 thoughts on “Czy warto kupić rower merida?”
  1. Od 14 lat mam rower MTB merida matt sport 500 który zakupiłem wówczas za 2500 zł. Oczywiście kola opony przerzutki wymieniłem już od tego czasu. Nie ma czegoś takiego jak rowery merida są ramy merida i rowery na tych ramach. Rama lekka sztywna dającą wielka przyjemność z jazdy i po takim czasie wciąż zaskakuje. Mój model z rurami shotgun niespotykanymi i już jest naprawdę niezniszczalny. Co jakiś czas ta rama naprawdę uczy czegoś nowego. Ogólnie mam wrażenie że sprzęt meridy w porównaniu do innych jest chyba najbardziej narowisty że wszystkich. Nigdy nie żałowałem zakupu. Wiele komponentów wykonanych przez meride tj. Sztyce mostek kierownica używam do dziś i nie posiadają spodziewanych bo takim czasie oznak eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *