Wielu rowerzystów postrzega zimę jako czas, w którym muszą zrezygnować ze swojej podstawowej aktywności. Na szczęście to błędne przekonanie, choć rzeczywiście nieco zaangażowania wymaga odpowiednie zabezpieczenie i eksploatacja elementów. Jak wybrać rower na zimę? Jak dostosować go do tych szczególnych warunków?

Eksperci polecają zdecydować się na jeden z rowerów MTB lub Cross, przy których można założyć szersze opony z głębokim bieżnikiem. Rozmiar kół i amortyzacja nie ma w tym przypadku większego znaczenia. Przeciwnie: najczęściej im prostsza konstrukcja tym lepiej. Warto postawić na model z przerzutkami montowanymi w piaście, które są mniej podatne na warunki atmosferyczne. Niestety, takie rozwiązanie najczęściej dotyczy rowerów miejskich.

 

Co z łańcuchem rowerowym zimą?

Łańcuch na zimę można zabezpieczyć na dwa sposoby. Pierwsza metoda to montaż osłony, jednak wiele osób uważa, że taki element na rowerze MTB to zbrodnia. One mogą sięgnąć po smar rowerowy przystosowany do szczególnej aury. Jego konsystencja i skład zapobiegają wypłukiwaniu i można go stosować nawet przy bardzo niskich temperaturach.

One thought on “Jaki rower na zimę?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *