oryginalne-wieszaki-na-rower

oryginalne-wieszaki-na-rowerPo zakończonym sezonie rowerowym, czyli jesienią albo najpóźniej wraz z początkiem zimy, większość przeciętnych cyklistów-amatorów, odkłada swój rower aż do wiosny. Można go przechowywać na strychu, w garażu lub w piwnicy, albo na specjalnym wieszaku, który może przybrać niestandardową formę.

Wieszaki u sufitu

W niewielkich mieszkaniach blokowych wygospodarowanie miejsca na przechowywanie konwencjonalne roweru jest bardzo trudne. Nie łatwo jest poświęcić jedyną szafę w pokoju tylko po to, aby umieścić w niej rower. Znakomitą alternatywą w małych pomieszczeniach jest skonstruowanie lub kupienie i zamontowanie wieszaka przysufitowego. Takie wieszaki na rower powinien posiadać wszelkie niezbędne atesty, aby jego użytkowanie w praktyce było w 100 procentach bezpieczne.

Wieszak sufitowy może być wyposażony w haki zakończone gumowymi końcówkami, które zapobiegają przypadkowemu porysowaniu podnoszonego roweru. Można kupić takie wieszaki na rower na stojakinarowery.com.pl i zamontować je samodzielnie w suficie po nawierceniu w nim odpowiednich otworów. W sklepach dostępne są także kompletne wieszaki rowerowe, wygodne i łatwe w obsłudze. Uchwyt wraz z linkami stalowymi, szynami do ich montażu i hakami do podniesienia roweru na pożądaną wysokość, można umocować w suficie w pokoju, sypialni, a nawet w salonie, w garażu czy na balkonie i w piwnicy.

Półka z wieszakiem

Oryginalnym wieszakiem na jednoślad będzie z pozoru zwyczajna półka na książki czy inne drobiazgi właściciela mieszkania. Rower zaczepiany jest o taką półkę i przytwierdzany do niej na stałe. Dla jego ustabilizowania można go jeszcze przypiąć do umieszczonego nieco niżej haczyka w ścianie. Rower będzie wyglądał, jakby wisiał swobodnie oparty o półeczkę na ścianie naszego pokoju. Nie będzie nikomu przeszkadzał czy zawadzał, a przechowywanie go w temperaturze pokojowej spowoduje, że łatwiej będzie go później przygotować do otwarcia kolejnego sezonu rowerowego.

Alternatywnym rozwiązaniem jest umieszczenie we wgłębieniu poziomym w półce na ścianie, ramy rowerowej i zabezpieczenie jej przed niekontrolowanym wysunięciem się z wieszaka rowerowego. Taki wieszak spełnia podobne funkcje jak poprzedni.

W pionie

Można zaoszczędzić miejsca na przechowywanie roweru, jeśli ustawimy nasz jednoślad w pionie, przymocujemy do ściany zewnętrznej szafy, czy na specjalnie stworzonej ku temu półce. Zaczepy na koła rowerowe, na których „wisi” nasz sprzęt mogą być na tyle niewidoczne, że rower wygląda, jakby stał oparty o półkę.

Na odwrót

Umieszczenie roweru na ścianie w pozycji odwróconej spowoduje, że jego rama może posłużyć jako niecodzienny wieszak na okrycia wierzchnie lub tymczasowa szafa w pokoju pasjonata jednośladów. Wystarczy umieścić rower na specjalnych, mocnych hakach wkręconych w ścianę, aby uzyskać taki efekt.

One thought on “Oryginalne wieszaki na rower”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *