Kurtka na rower. Jak wybrać najlepszą?

Kurtka na rower. Jak wybrać najlepszą?Zwykła, codzienna kurtka na rowerze nie do końca się sprawdzi. Krępuje ruchy, nie odprowadza potu, a często też trudno usunąć z niej zabrudzenia. Co kupić zamiast niej?

Na kilkukilometrowej przejażdżce może nawet nie odczujesz różnicy, ale regularna, jesienna jazda w zwykłej kurtce szybko okaże się prawdziwą torturą. Wiatr będzie stale podwiewał jej tył i odsłaniał twoje plecy. Przez podwijające się rękawy prędko zmarzną nadgarstki. Na pewno bardzo się spocisz, a wilgoć w połączeniu z chłodnym wiatrem może skutkować przeziębieniem lub poważniejszymi chorobami. To wszystko nie jest jednak powodem, by wraz z końcem lata odstawić rower do garażu. Wystarczy tylko odpowiednio się ubrać, szczególną uwagę zwracają na kurtkę.

Na sucho

Jesienią największym wrogiem rowerzysty jest wilgoć. Atakuje go z dwóch stron – od środka i na zewnątrz. W czasie jazdy pocisz się, a jeśli pot nie zostanie odprowadzony przyczynia się do szybkiego wychłodzenia organizmu. Nierzadki jesienią deszcz także potrafi zmoczyć ubranie i zabrać całą przyjemność z jazdy. Dlatego kurtka rowerowa na jesienne trasy powinna być wodoodporna i oddychająca. Najlepiej wybrać model z membraną, która świetnie odprowadza pot, a jednocześnie nie dopuści do środka deszczu.

Jaki krój?

Przed wyborem konkretnego modelu przymierz kurtkę i sprawdź, czy nie krępuje ruchów, a po schyleniu nadal przykrywa dolny odcinek pleców. Zwróć też uwagę na ściągacze, które w niepogodę będą szczególnie ważne. Dzięki nim wiatr nie podwieje dołu i rękawów, nie stracisz więc ciepła. Nadmuchana wiatrem kurtka nie ułatwia też jazdy, a jej duża powierzchnia sprawia, że powietrze stawia większe opory. Przydatnym dodatkiem okażą się też elementy odblaskowe poprawiające twoją widoczność nawet w gęstej, jesiennej mgle.

Gdzie kupić?

Na pewno nie w supermarkecie. Zalety dostępnych tam kurtek kończą się na niskich cenach, a większość modeli psuje się już na pierwszej wycieczce. Lepiej wybrać się do profesjonalnego sklepu ze sportową odzieżą. Poza tym, że znajdziesz tam kurtki wysokiej jakości, w razie problemów możesz też liczyć na fachowe porady sprzedawcy. Dobrym pomysłem mogą okazać się też zakupy online. Wybierając to rozwiązanie, pamiętaj jednak, by wybrać zaufany sklep – jak na przykład mikesport.pl. Szczególnie ważny będzie bezproblemowy zwrot, bo sprzed ekranu komputera trudno jest czasem wybrać właściwy rozmiar.

6 thoughts on “Kurtka na rower. Jak wybrać najlepszą?”
  1. Największy problem w momencie kupowania przez internet to właśnie rozmiarówka, tabela swoje, a jak towar przyjdzie to okazuje się, że jednak nie pasuje i trzeba wymieniać, dość męcząca procedura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *