bielizna termoaktywna

 

Bielizna termoaktywna, jednak ta odpowiednio wysokiej jakości, to rozwiązanie idealne dla wszystkich osób, które są aktywne fizycznie niezależnie od pory roku i panujących warunków atmosferycznych

 

 

Rozróżniamy trzy grupy podziału termoaktywnej odzieży:

 

 

  1. Grupa pierwsza to odzież ciepła, która przede wszystkim ma za zadanie, aby utrzymać właściwą, bezpieczną i komfortową temperaturę ciała. Warto jedna wspomnieć, że ta grupa termicznej bielizny znacznie słabiej radzi sobie z odprowadzaniem potu oraz wilgoci niż pozostałe rodzaje. Dodatkowo ten rodzaj zdecydowanie najgorzej radzi sobie z wentylacją.
  2. Grupa druga to właściwa odzież termoaktywna, uznawana za grupę najdoskonalszą przede wszystkim dlatego, że nie ogrzewa zbyt mocno organizmu, a przy tym doskonale radzi sobie z odprowadzaniem namiaru wilgoci z ciała podczas np. intensywnej jazdy rowerem. Dzięki szybkiemu i efektywnemu odprowadzaniu potu organizm ma możliwość samodzielnego wyregulowania własnej temperatury.
  3. Grupa trzecia to lekka odzież termoaktywna, nadająca się w zasadzie do stosowania w ciepłe, letnie dni, gdy aura pogodowa jest korzystna (nie występują opady deszczu czy nie wieje silny wiatr). Taka odzież przede wszystkim stworzona została po to, aby odprowadzać pot oraz dbać o prawidłową wentylację ciała. Warto jedna pamiętać, że w żaden sposób nie jest w stanie wspomóc utrzymania odpowiedniej temperatury ciała w chłodne dni, dlatego najlepiej, aby stosowana była jednie od późnej wiosny do bardzo wczesnej jesieni (w zależności oczywiście od panującej aury).

 

O czym należy pamiętać przy odzieży termoatywnej?

 

Rozważając zakup bielizny termicznej przeznaczonej do jazdy rowerem (warto w celu zapoznania się w bardzo ciekawą ofertą zajrzeć do sklepu firmowego Dare2b https://sklep-dare2b.pl/bielizna-termoaktywna-meska oferującego wysokiej jakości bieliznę i odzież termoaktywną) można podzielić na trzy typy, biorąc przede wszystkim pod uwagę jego ciepłotę oraz nadrzędne zastosowanie. Bardzo ważne jest, aby pamiętać,że elementy termoaktywnej bielizny, takie jak getry czy termiczne koszulki, aby jak najlepiej spełniały swoją funkcję, obowiązkowo dobrane muszą zostać tak, aby jak najściślej przylegały do ciała. Tylko to pozwoli na utrzymanie właściwej ciepłoty ciała oraz efektywne odprowadzanie potu oraz wodnej pary.

 

6 thoughts on “Najlepsza bielizna termoaktywna na rower”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *