Jak schudnąć na rowerze?

Regularne przejażdżki rowerem to świetny sposób na poprawienie kondycji i cieszenie się lepszym zdrowiem. Rower pozwala również połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli pozbyć się zbędnych kilogramów.

Chociaż już sama jazda na rowerze wspomaga odchudzanie i może być równie skuteczna co bieganie, to warto zastosować się do czterech poniższych porad, aby zmaksymalizować efekty.

Sen jest najważniejszy

Spanie po około 6-8 godzin na dobę ma korzystny wpływ na utratę wagi, a dodatkowo sen wspomaga regenerację i dobrze wpływa na samopoczucie.

Nie zapominaj o węglowodanach

Ważne jest dostosowanie ilości spożywanych kalorii do wykonywanej aktywności. Jeżeli więc ktoś planuje intensywny trening, to w tym dniu nie może zapomnieć o węglowodanach.

Krótkie i intensywne treningi

Najlepsze efekty przynoszą treningi o wysokiej intensywności. Zamiast więc robić raz na jakiś czas jedną długą przejażdżkę, lepiej zmotywować się do krótkich, ale intensywnych sesji. Pozwolą one spalić zdecydowanie więcej kalorii.

Maksymalnie 1 kilogram tygodniowo

Niezależnie od motywacji i własnych możliwości, eksperci są zgodni co do tego, że utrata wagi musi przebiegać stopniowo, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do wyczerpania i pojawienia się problemów zdrowotnych. Warto więc starać się pilnować, aby tygodniowa utrata wagi nie przekraczała 0,5 – 1 kilograma.

Dodatkową zaletą takiego podejścia jest to, że planowanie zrzucenia jednego kilograma w tygodniu jest bardziej realne niż na przykład pięciu, co może przełożyć się na większą motywację.

One thought on “Jak schudnąć na rowerze?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *