Personal trainers in the gym giving instruction and help to attr

Godziny spędzone na siłowni, odstawienie słodyczy i jadłospis oparty na sałatkach, same niskokaloryczne przekąski i suplementy diety – inne przed treningiem, a jeszcze inne po! Niby się męczymy, spalamy te wszystkie kalorie, a wskazówka wagi ani myśli drgnąć. Nie chudniemy, ale mimo tych wszystkich starań nie jesteśmy w stanie uzyskać takiej sylwetki, o jakiej marzymy. W czym tkwi problem, co robimy nie tak? Przecież tak się staramy!

W takim momencie z pomocą przychodzi trener osobisty – dzięki jego profesjonalnej wiedzy z zakresie sportu i diety możemy raz na zawsze pozbyć się zbędnych kilogramów i wyrzeźbić takie ciało, które nam się śni! Ostatnio sporo mówi się o treningach personalnych i podkreśla rolę osoby, która podpowiada nam, jak ćwiczyć. Trener osobisty to zachcianka gwiazd czy też faktyczna pomoc dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem? Owszem, z jego usług korzysta wiele znanych osób, ale również i my możemy się na nie zdecydować. Jakie są zalety trenera personalnego?

Zalety pracy z trenerem osobistym

Po pierwsze, trener osobisty to źródło fachowej wiedzy w zakresie sportu. To on udzieli nam porad dotyczących właściwego wykonywania poszczególnych ćwiczeń, podpowie, jak wyrzeźbić konkretną partię mięśni czy skutecznie schudnąć. Często korzystamy z porad w magazynach, lecz okazują się one nieskuteczne, a nawet szkodliwe – nie wszyscy wiedzą, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia lub dobrać właściwą dla sportowca dietę.

Po drugie, korzystanie z usług trenera personalnego pomaga osobom, których piętą achillesową jest motywacja – a konkretniej: jej brak. Osobisty instruktor dba i o kondycję naszego ciała, i o odpowiednie nastawienie do ćwiczeń fizycznych. Sprawi, że każdego dnia wkroczymy na siłownię pewnym krokiem, pełni sił i zapału – nawet mimo zakwasów! Trener personalny doskonale wie, że wskutek intensywnego planu ćwiczeń mogą zaistnieć problemy z utrzymaniem się w ryzach diety – przecież każdy z nas czasem ulega niezdrowym przekąskom. Osobisty instruktor podpowie, jak uniknąć napadów wilczego głodu i nie stracić motywacji do dalszych ćwiczeń!

Po trzecie, trener personalny zadba także o taki zestaw ćwiczeń, który będzie jak najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Chodzimy na aerobik, salsę czy ćwiczymy z kettlebellem, ale nie widzimy żadnych efektów – rzeźbimy nie te partie ciała, na których nam zależy, a zamiast zmniejszyć obwód w udach, rozbudowujemy ich mięśnie… By uniknąć przeciwnego efektu, niż zamierzaliśmy, warto jest udać się do trenera personalnego – stworzy on plan treningowy „szyty na miarę”.

7 thoughts on “Trener personalny – dlaczego warto z nim pracować?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *