Ubezpieczenie roweru

Ubezpieczenie roweruTak jak kierowcy samochodów oraz motocykliści, rowerzyści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, a jednocześnie są narażeni na jeszcze większe niebezpieczeństwo w razie wypadku. Mimo tego nie istnieją w naszym prawie zapisy wymagające od nich jakiegokolwiek ubezpieczenia. Osoby takie mogą jednak zawsze dobrowolnie wykupić odpowiednią polisę i tym samym zapewnić ochronę zarówno sobie jak i swojemu jednośladowi. Czy warto? Z pewnością tak!

Na rynku nie ma zbyt wielu produktów ubezpieczeniowych przeznaczonych bezpośrednio dla rowerzystów i ich pojazdów. Ponadto, te nieliczne obarczone są wieloma warunkami i wyłączeniami. Niemniej jednak coraz więcej amatorów dwóch kółek, mając na uwadze różne sytuacje, do jakich może dojść podczas rekreacji, decyduje się na wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia.

Z pewnością warto się zapoznać z ciekawą propozycją firmy Proama. Firma Proama opinie na rynku ma dobre. Warto zapoznać się z jej ofertą, aby żadna wycieczka rowerowa nie stała się źródłem stresu i problemów.

Osoby, które wykupią w niej ubezpieczenie mieszkaniowe dostają również w pakiecie Assistance Rowerowe. Jest to unikalny na polskim rynku program usług pomocowych dla rowerzystów. W dodatku ubezpieczenie to obejmuje ochroną każdego mieszkańca ubezpieczanej nieruchomości.

W ramach polisy Assistance Rowerowe zapewniony jest między innymi przewóz roweru bezpieczonego lub też osoby z jego rodziny gdy jednoślad ulegnie awarii lub uszkodzeniu. Firma zwraca również koszty naprawy roweru oraz zapewnia pojazd zastępczy na czas reperacji. Proama oferuje także wiele usług pomocowych tj. pokrycie kosztów rehabilitacji, wizyty lekarza, a nawet pomoc psychologa oraz oczywiście transport medyczny w przypadku nieszczęśliwego wypadku osoby ubezpieczonej lub członków jej rodziny.

Nawet jeśli korzystamy z roweru tylko rekreacyjnie lub sporadycznie nic nie daje gwarancji bezpieczeństwa. Upadki czy zderzenia z przeszkodą mogą się przytrafić każdemu i niestety często kończą się przejściowym lub trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Nie należy się zatem zastanawiać CZY wykupić ubezpieczenie, tylko JAKIE jest nam potrzebne.

 

4 thoughts on “Ubezpieczenie roweru”
  1. Fajny pomysł z ubezpieczeniem roweru, tylko nie jestem pewny czy np. mój rower wart w porywach 500zł jest w ogóle warto ubezpieczać, ile by to mogło kosztować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *