Zimowe buty kolarskieZimowe buty kolarskie

Jazda na rowerze zimą może sprawiać wiele przyjemności, jednakże powinniśmy się do niej dobrze przygotować. Najważniejsze jest dobre zabezpieczenie kończyn, tak aby jazda po 30 minutach nie zmieniła się w koszmar.

Osoby które jeżdżą na pedałach zatrzaskowych mają dwa rozwiązania, po pierwsze mogą dokupić specjalne buty na zimę. Będzie to najcieplejsze rozwiązanie, wodoodporne. Jednakże cena takich butów jest bardzo duża. Dla osób które wolą tańsze rozwiązanie albo jeżdżą w zimę po prostu mniej dobrym rozwiązaniem mogą być ocieplacze na buty. Są one dostępne już od 50zł, jednakże te ocieplacze z membraną będą nieco droższe. Są wodoodporne i wiatroszczelne.

Zimowe buty kolarskie
Zimowe buty kolarskie

Buty zimowe

Jeśli chodzi o spodnie, to możemy zastosować specjalne spodnie na zimę z membraną. Ich cena będzie wahać się od około 200zł, jednakże zapewnią nam dobrą wkładkę i ciepło podczas treningu. Jednakże, osoby które jeżdżą mniej/okazjonalnie w zimę, mogą dokupić zwykłe leginsy do krótkich spodenek kolarskich. Będzie to rozwiązanie tańsze i nieco mniej ciepłe, jednakże ochroni nas przed chłodem.

Długie spodnie kolarskie na zimę

Zimowe spodnie kolarskie
Zimowe spodnie kolarskie

Przy ubieraniu się w zimę warto pamiętać aby nie przegrzać naszego organizmu (np: zbyt grubą kurtką, niepotrzebną bluzą etc.), ponieważ możemy w ten sposób narazić się na przeziębienie. Następnie powinniśmy dobrać ciepłe rękawiczki, w których zmiana przerzutek nie będzie problemem.

Ważnym elementem jest także głowa i szyja. Na szyję dobrze założyć komin, którym będziemy mogli okryć także nasze usta oraz część nosa w razie potrzeby. Warto mieć także okulary którymi ochronimy nasze oczy oraz czapkę albo chustę na głowę. Tutaj warto pamiętać iż grubsze czapki mogą nie zmieścić się pod nasz kask, z tego też powodu powinniśmy wybrać czapki specjalne dla rowerzystów które będą do tego chronić nasze uszy.

4 thoughts on “Jak ubrać się na rower zimą?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *