Aplikacje mobilne dla rowerzystów

Rowerzyści coraz chętniej sięgają po różnego rodzaju aplikacje mobilne. Niektóre z nich ułatwiają nawigację po nieznanych terenach, a inne pozwalają monitorować postępy w treningach. Dostępne są zarówno płatne, jak i darmowe rozwiązania, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

Czasami jednak trudno jest zdecydować się na wybór konkretnej aplikacji, ponieważ w ostatnich latach w sklepach z aplikacjami Google i Apple pojawiło się wiele nowych propozycji z tej kategorii. W związku z tym przygotowaliśmy poradnik, który pomoże Ci znaleźć najlepszą aplikację dla rowerzysty.

Czy warto korzystać z aplikacji rowerowych?

Chociaż nie każdy potrzebuje podczas jazdy na rowerze korzystać z nawigacji, to nigdy nie wiadomo, kiedy okaże się ona niezbędna. Dotyczy to szczególnie osób, które lubią odkrywać nowe drogi i pokonują długie trasy. W razie problemów ze znalezieniem drogi powrotnej lub skrótu wystarczy uruchomić jedną z wielu dostępnych aplikacji i podążać zgodnie z jej wskazaniami.

Podobnie jest z tymi, których zadaniem jest monitorowanie treningów i analizowanie uzyskanych danych. Łatwy dostęp do informacji o długości pokonanych tras, częstotliwości rowerowych wypadów, spalonych kalorii czy nawet średniej prędkości podczas jazdy może być bardzo motywujący do tego, aby regularnie wyruszać na przejażdżki rowerowe.

Jak wybrać najlepszą aplikację mobilną dla rowerzysty?

Wybierając aplikację, warto zacząć od zapoznania się z jej funkcjonalnością i zastanowić się, czy zawiera wszystkie niezbędne funkcje (dostęp do map, możliwość personalizacji ustawień). Dobrze jest również sprawdzić, jakie opinie wystawili inni użytkownicy. Pozwoli to uniknąć instalowania niskiej jakości aplikacji, które jedynie zajmowałyby pamięć w smartfonie.

Polecane aplikacje na rower

Co w takim razie warto przetestować? Najlepiej postawić na sprawdzone i popularne aplikacje mobilne. Zaliczają się do nich:

  • Strava – świetne narzędzie do monitorowania aktywności, które pozwala również rywalizować z innymi użytkownikami.
  • TrainerRoad – pozwala osobom bez doświadczenia przygotować personalizowane plany treningowe.
  • Komoot – prosta w obsłudze aplikacja mobilna do planowania tras rowerowych.
  • Locus Map – nawigacja (niestety, dostępna wyłącznie na telefony z systemem Android), z której można korzystać również w trybie offline.
  • Google Maps – darmowe mapy od Google mogą być wykorzystywane przez rowerzystów, szczególnie że są standardowo instalowane na wielu smartfonach.

Czy korzystacie z powyższych propozycji aplikacji dla rowerzystów?

2 thoughts on “Aplikacje mobilne dla rowerzystów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *