Trudno wyobrazić sobie dzieciństwo bez roweru. Jazda na rowerze – poza dobrą zabawą – zapewnia także prawidłowy rozwój ruchowy. Nie dziwi zatem fakt, że rower jest jednym z najważniejszych sprzętów, jakie przyjdzie kupić rodzicom. Dziś przyjrzymy się, jak wybrać rower dla dziecka.

Wybór roweru – na co zwrócić uwagę? 

Wybierając rower dla dziecka, należy mieć na uwadze przede wszystkim jego wiek i gabaryty. Pierwszym rowerkiem będzie z pewnością model biegowy, który posłuży do nauki koordynacji ruchowej i utrzymywania równowagi. Na każdym etapie, niezależnie od wieku, rower musi być tak dopasowany, by dziecko mogło dotykać stopami podłoża.

W przypadku pierwszego rowerka powinny to być koła o średnicy 10 lub 12 cali. Dla przedszkolaka w wieku od 4 do 6 lat przydatny będzie już rowerek, wyposażony w koła o średnicy 16 cali. 20-calowe koła to dobra opcja dla nieco starszych przedszkolaków i uczniów w wieku od 5 do 8 lat. Dla dziecka w wieku szkolnym (7-12 lat) można nabyć większy rower z kołami 24-calowymi. Jeżeli dziecko osiągnęło 145 cm wzrostu, to można zastanowić się nad opcją z największymi kołami, czyli 26 cali. Najważniejsze, by pociecha czuła się na rowerze pewnie, wygodnie i bezpiecznie.

5 thoughts on “Rower dla dziecka – jak wybrać?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *