Nowe rowery elektryczne Romet

Już jakiś czas temu Romet zaprezentował swoje nowości na rok 2021 zarówno w segmencie rowerów klasycznych, jak i elektrycznych. Oferta pokazuje, że producent przewiduje wzrost zainteresowania jednośladów ze wspomaganiem.

Koncentracja na segmencie e-bike jest ogólnym trendem, dlatego też warto zobaczyć, jakie są w tym zakresie możliwości.

Wśród rowerów elektrycznych od Rometu pojawia się sporo ciekawych modeli rekreacyjnych i użytkowych, z produkowanymi w Polsce aluminiowymi ramami. Szczególną uwagę warto jednak zwrócić na elektryczny rower MTB z włókna węglowego.

ERM 205 Carbon

ERM 205 CarbonTo pierwszy rower elektryczny Romet z ramą z węglowego tworzywa. Jest hardtailem wyposażonym w amortyzator o skoku 110 mm, koła 27,5” oraz opony o grubości 2,80”. Silnik z grupy Shimano Steps E8000 umieszczony został centralnie, baterię zaś ukrywa dolna część ramy. Zasięg modelu wynosi do 100 kilometrów, a konkretna wartość zależna jest od trybu wspomagania, terenu oraz wagi rowerzysty.

Dla wielu dobrą wiadomością jest fakt, że ERM 205 Carbon przeznaczony jest dla użytkowników ważących nieco więcej. Przewidziana łączna masa rowerzysty, roweru oraz ewentualnego bagażu to 150 kilogramów.

12 thoughts on “Nowe rowery elektryczne Romet”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *