Decydując się na rower elektryczny wcale nie musisz ograniczać się do oferowanej przez producentów ograniczonej gamy modeli, które niekoniecznie spełnią twoje potrzeby i oczekiwania.

Przecież każdy człowiek będzie wykorzystywał rower w innych warunkach, więc i innego roweru potrzebuje: nie ma możliwości, by taki sam model zadowolił amatora ekstremalnych górski zjazdów i seniora, który chce samodzielnie pojechać po zakupy. Obydwaj skorzystają z większej mocy, jednak ten drugi pewnie wolałby pojazd spokojniejszy. 

Dlatego też warto rozważyć samodzielną konwersję zwykłego roweru na rower elektryczny. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko dostosować pojazd do swoich potrzeb, ale również lepiej go zrozumieć. Choć wybór odpowiedniego silnika i akumulatora – te dwa elementy mają największy wpływ na moc i osiągi roweru elektrycznego – może wydawać się skomplikowany, to w istocie należy tylko określić jak i w jakich warunkach rower ma służyć użytkownikowi. Pozwoli to wybrać najodpowiedniejszy zestaw konwersyjny i baterię. 

Kiedy już zdecydujesz się na zestaw konwersyjny (albo skomponujesz swój własny z dostępnych w sklepie elementów), zamówisz go i kupisz, kurier dostarczy go wprost do twojego domu. Albo garażu. To aż tak proste! Dostaniesz wszelkie elementy niezbędne do przerobienia swojego roweru na rower elektryczny oraz narzędzia niezbędne do ich montażu. Zależnie od modelu roweru konieczne może się okazać również użycie dodatkowych, nieuwzględnionych w zestawie, jednak popularnych narzędzi. Jeśli nie masz ich ty, ma je twój sąsiad albo najbliższy sklep rowerowych, gdzie możesz je kupić lub pożyczyć. 

Do każdego zestawu dołączona jest czytelna instrukcja, która pokazuje co, gdzie i w jakiej kolejności należy zamontować. Wszystko jest klarownie narysowane. Ponadto w sieci dostępnych jest mnóstwo filmów instruktażowych. Przy odrobinie zaparcia naprawdę każdy jest w stanie przerobić swój rower – również ty! Wcale nie trzeba być zapalonym majsterkowiczem ani znać się na pojazdach silnikowych, żeby samodzielnie zrobić rower elektryczny. 

Wielką zaletą takiego rozwiązania – poza oczywistą radością z majsterkowania i satysfakcją z dobrze wykonanej pracy – jest poznanie swojego roweru. Jeśli do tej pory nie miałeś pojęcia jak działa rower, od czego są te wszystkie kable i co zrobić, żeby nie terkotało, teraz się to zmieni. Rozłożenie i złożenie roweru kawałek po kawałku, a także podłączenie wszelkich niezbędnych elementów sprawi, że zrozumiesz, na czym jeździsz, a w przypadku usterki czy awarii będziesz w stanie sam ją naprawić. Czy to nie wspaniała perspektywa? 

To jak? Idziesz już przerabiać swój rower? 


28 thoughts on “Zrób sobie samodzielenie rower elektryczny!”
  1. No proszę! Nie wiedziałam, że można zrobić takie cudo… Zastanowię się na wdrożenie tego pomysłu w życie – może przerobię rower tak jak mi to sugerujecie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *