Producenci rowerowych akcesoriów proponują swoim klientom szeroki wybór dodatków, dzięki którym jazda – wyczynowa lub rekreacyjna – staje się jeszcze przyjemniejsza. Jednym z takich elementów jest siodełko rowerowe. Jak dopasować je do preferowanej aktywności?
Na przestrzeni lat siodełka rowerowe – zarówno te sportowe, jak i przeznaczone do codziennego użytku – zmieniły się diametralnie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dobrać siodełko do typu roweru

W przypadku rowerów miejskich, wykorzystywanych do spokojnej jazdy z punktu A do punktu B, sprawdzą się szerokie siodełka gwarantujące pełne podparcie pośladków. Konstrukcja rowerów crossowych i trekkingowych wymusza nieco inną, pochyloną pozycję, dlatego strzałem w dziesiątkę okażą się modele, które wspierają taki układ ciała. Nie mogą być zbyt miękkie, natomiast ich szerokość nie powinna przyczyniać się do powstawania otarć.
Najlepsze siodełko do roweru wyczynowego to sztywna konstrukcja, której podstawowym zadaniem jest wsparcie pedałowania i podkręcenie siły wkładanej w ruch. Duże znaczenie ma styl jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *