Niektórzy do jazdy na rowerze używają zwykłe spodenki oraz koszulkę. Taki ubiór sprawdza się w przypadku krótkich tras, jednak przy dłuższych, ten wybór nie jest odpowiedni. Dobrze dobrana odzież to dla nas większy komfort jazdy oraz poczucie bezpieczeństwa. Bardzo ważny jest materiał, z jakiego są wykonane nasze ubrania. Podczas wykonywania zakupów nie należy zapominać o rękawiczkach oraz kasku, które również są ważnymi dodatkami. 

Inne zalety profesjonalnego stroju

Każdy, kto dużo jeździ, wie że specjalistyczne ubrania sprawdzają się najlepiej podczas wypraw rowerowych. Jednak nie każdy amator dostrzega różnicę. Profesjonalnie dobrana odzież może nas uchronić przed wypadkiem. Zbyt luźne nogawki spodni mogą zaplątać się w szprychę koła, a to może być powodem naszego upadku. 

Materiał, z którego wykonywana jest odzież rowerowa jest dopasowany do ciała oraz nie krępuje naszych ruchów. Kolejną cechą tych ubrań jest przewiewność materiału. Bardzo ważną kwestią jest szybkoschnący materiał, który dodatkowo przekłada się na dobre samopoczucie kierowcy.  

10 thoughts on “Dlaczego warto zdecydować się na specjalne ubrania na rower?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *