W tym temacie przedstawiamy główne zalety jazdy na rowerze. Po pierwsze, regularna jazda na rowerze pomoże nam w utrzymaniu kondycji i prawidłowej wagi ciała. Wiele osób zarzuca, iż jazda na rowerze nie stanowi najszybszego sposobu na spalanie kalorii. Jest to prawda, jednakże z drugiej strony należy pamiętać iż jazda na rowerze jest bezpieczna dla naszych stawów niż inne sporty. Dlatego też osoby które mają nadwagę albo też problemy ze stawami, powinny ograniczyć takie sporty jak bieganie a pozostać przy jeździe na rowerze oraz basenie. Waga wraz z rozwojem naszych treningów powinna regularnie spadać, chociaż nie tak szybko jak przy bieganiu. Ponadto, sama kondycja może się przydać podczas testów rekrutacyjnych do kilku instytucji np: Policja, Wojsko, Straż Pożarna. A bez odpowiedniej bazy, nie będziemy mogli przeprowadzić skutecznych treningów w celu uzyskaniu bardzo dobrych wyników.

Jazda na rowerze doskonale wpływa na naszą kondycję i zdrowie.
Jazda na rowerze doskonale wpływa na naszą kondycję i zdrowie.

Po drugie, możemy w ten sposób zwiedzić nasze najbliższe okolice i poznać podczas wypraw wiele pięknych miejsc na ziemi. Rowerem możemy wjechać prawie wszędzie (poza wysokimi partiami gór gdzie nie ma szlaków albo jest to prawnie zakazane) a ponadto jest to znacznie szybszy środek lokomocji niż wędrówki piesze. Jednakże w przeciwieństwie do samochodu, jesteśmy w stanie przejechać przez wiele niedostępnych miejsc dla niego i podziwiać piękno przyrody. Podczas takich wypraw nasze poczucie orientacji w terenie także znacznie wzrasta, co jest często zapominaną zaletą.

Rower krajobrazyPo trzecie, jest to pasja która pomaga nam odprężyć się psychicznie. Lasy, łąki i wszelkie miejsca gdzie pełno zieleni pomogą nam szybko się zregenerować i wrócić w pełni sił do obowiązków. Ponadto na wielu imprezach rowerowych możemy poznać nowych i ciekawych ludzi.

Po czwarte, możemy w ten sposób dojeżdżać do pracy i zaoszczędzić co nieco na benzynie albo biletach. Czasami w przypadku dużych miast, może się to także okazać korzystne pod względem czasowym.  Ponadto, w ten sposób dbamy także o nasze najbliższe środowisko i niepotrzebnie go nie zanieczyszczamy.

One thought on “Dlaczego warto jeździć na rowerze”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *