berg buddy orange art

berg buddy orange art

Źródło: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly/berg-gokarty-buddy/

Jazda gokartem to wspaniały pomysł na to, by nasze dziecko spędzało więcej czasu na świeżym powietrzu. Gokart zmusza malucha do aktywności fizycznej, a dodatkowo dostarcza dziecku kupę frajdy. Rodzice uwielbiają gokarty za to, że są bardzo bezpieczne. Te stabilne czterokołowe pojazdy nie są tak wywrotne jak rowery, maluchy nie są więc tak poobijane i pokaleczone jak po jeździe na zwykłym rowerku.

Najczęściej maluchy po raz pierwszy wsiadają na gokart wypożyczony w wypożyczalni podczas wakacji. Większość z nich zakochuje się w jeździe tym pojazdem. Dzieci czują się na nich stabilnie i bezpiecznie, a przy tym mogą rozwijać duże prędkości i bezwypadkowo radzić sobie nawet z trudnymi zakrętami. Nic więc dziwnego, że często proszą rodziców o zakup własnego pojazdu.

Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli gokartów. Sporo z nich jest stylizowanych na znane marki samochodów. Jeśli jednak nie szukasz niczego „przekombinowanego” i chcesz aby pojazd Twojego dziecka jak najbardziej przypominał gokart, powinieneś poszukać modelu o prostej konstrukcji, ale zaawansowanego technicznie.

Takie rozwiązanie proponuje firma Berg, która jest liderem w produkcji bezpiecznych i dobrych jakościowo zabawek ogrodowych dla dzieci. Berg wpuścił na rynek swój klasyczny gokart Berg Buddy Orange i to właśnie on stał się ikoną „tradycyjnego” gokarta. To bardzo prosta konstrukcja dedykowana dzieciom w wielu od 3 do 8 lat. Cechuje się regulowanym siedziskiem i regulowaną kierownicą, dzięki czemu pojazd można dostosować do wzrostu malucha. Berg Buddy Orange posiada pompowane opony typu silk, dzięki czemu jest niezwykle szybki i zwrotny. Wyposażony jest również w skrzynię biegów BFR, która pozwala na zmianę kierunku jazdy do tyłu. Dzięki niej pojazdem łatwiej się manewruje. To prawdziwy mocarz wśród gokartów.

Gokart ten dostępny jest w kolorze pomarańczowym. Kolor nie jest przypadkowy. Pomarańczowy widać z daleka nawet w pochmurny dzień. Dzięki temu pojazd jest jeszcze bardziej widoczny dla osób w otoczeniu i bezpieczny dla dziecka.

Zawsze należy pamiętać, że bezpieczeństwo zabawy dziecka zależy od nas samych. Nawet gokarty czołowych producentów, takich jak Berg nie są w stu procentach bezpieczne, jeśli pozwolimy maluchowi jeździć zbyt blisko ulicy czy zbiornika wodnego. Dlatego zabierając dziecko na przejażdżkę najpierw upewnijmy się, że dany teren jest dla niego przyjazny i zawsze starajmy się przekonać malucha do jazdy w kasku. Jeśli zapewnimy dziecku bezpieczne trasy do jazdy, wypadek na gokarcie dobrej jakości jest prawie niemożliwy!

 

2 thoughts on “Gokarty na pedały Berg Buddy Orange”
  1. Gdy trafiłem na ten artykuł, od razu przypomniało mi się dzieciństwo. Każde wakacje nad morzem kończyły się godzinami przejeżdżonymi tymi cudeńkami. Z pewnością moje dzieci także będą spędzać czas jeżdżąc tymi świetnymi gokartami.

  2. Jako dziecko nie wiedziałam o istnieniu tego typu pojazdów 🙂 Teraz mój kolega ma wypożyczalnię gokartów, więc gdy jestem u niego w odwiedzinach, to mogę sobie pojeździć. Chociaż muszę powiedzieć, że to pedałowanie również może być męczące. Mimo, że w domu trenuje na rowerze stacjonarnym, to jednak tutaj stymulowane są zupełnie inne mięśnie. Dla maluchów to jednak żaden problem, bo one nie mają takich problemów 🙂 Ważne jest, aby znaleźć bezpieczne miejsce, co wcale nie jest takie proste. Ścieżka rowerowa wydaje się być idealna, ale poruszanie się po niej innymi pojazdami jest wykroczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *